Obilježavanja

Autor: Franka Frančešević, 5. 2. 2020.

SVJETSKI DAN ČITANJA NAGLAS

Svjetski dan čitanja naglas obilježavamo ove godine 5. veljače. Čitanje naglas razvija vještinu slušanja, obogaćuje rječnik, razvija maštu i utječe na uspješan razvoj djeteta.

U sklopu našeg Volonterskog kluba ove smo godine Svjetski dan čitanja naglas obilježili na način da smo posjetili Dječji vrtić "Tratinčica" gdje su naše volonterke Nikolina Atlija, Josipa Balog, Antonia Ditrih i Mateja Ikanović u pratnji nastavnica Monike Vojvodić Andričević i Franke Frančešević čitale priče vrtićancima odgojnih skupina "Pčelice" i "Vjeverice". Vrtićanci su slušali o hrabrosti dječaka Perice i juhi od bundeve, a na kraju su nam ispričali zgode o svojoj hrabrosti te nam nacrtali što ih se dojmilo.

Novinarska družina