Obilježavanja

Autor: Franka Frančešević, 21. 2. 2020.

MEĐUNARODNI DAN MATERINSKOG JEZIKA

Međunarodni dan materinskog jezika obilježava se svake godine 21. veljače s ciljem unapređivanja, učenja i razvoja materinskog jezika, te njegovanja jezične i kulturne različitosti i višejezičnosti.

Ove godine smo ga u našoj školi obilježili u gimnazijskim razredima.

Učenici 1. razreda gimnazije su s knjižničarkom pretraživali na internetu i u rječnicima riječi koje se više ne koriste u svakodnevnom govoru te pronalazili zamjenske riječi za njih, dok je druga skupina osmišljavala hrvatske inačice za tuđice u svakodnevnom govoru.

3. razred gimnazije je na nastavi hrvatskoga jezika izradio plakat s najčešćim pogreškama u hrvatskom jeziku, dok su učenici 4. razreda gimnazije istraživali o jezičnim dilemama te ih ispisali i polijepili po učionicama.

Novinarska družina

Više fotografija pogledajte u FOTOGALERIJI.