Međunarodni dan ljudskih prava

Autor: Franka Frančešević, 10. 12. 2020.

„Ne možemo živjeti samo za sebe.

Tisuću niti povezuje nas s ljudima koji nas okružuju“

Herman Melville

Svake se godine, 10. prosinca, u svijetu i u Hrvatskoj obilježava Međunarodni dan ljudskih prava, kao podsjetnik kako se sva ljudska bića rađaju slobodna i jednaka u dostojanstvu i pravima. Prilikom potpisivanja Opće deklaracije o ljudskim pravima, 10. prosinca 1948. godine u Parizu, po prvi puta u povijesti priznato je pravo svih ljudi na „život, slobodu i sigurnost - bez ikakvih razlika“ i pri tome je postavljen kamen temeljac za Međunarodni dan ljudskih prava.

O Danu ljudskih prava plakat su izradili učenici 4. razreda gimnazije i 3.razreda ugostitelja.