Volonterski klub

Autor: Franka Frančešević, 21. 10. 2021.

NAŠI VOLONTERI U SABIRNOJ AKCIJI HRVATSKOG CRVENOG KRIŽA "SOLIDARNOST NA DJELU"

Osmero naših volontera tijekom četiri dana sudjelovalo je u provođenju sabirne akcije „Solidarnost na djelu“ Hrvatskog Crvenog križa Grubišno Polje.

Akcija se tradicionalno provodi drugog četvrtka u listopadu, u njoj se prikupljaju materijalna i novčana dobra, a za donirani novac uručuje se bon zahvalnosti. No, ove se godine, zbog posebnih epidemioloških uvjeta, sabirna akcija provodila na javnim površinama u suradnji s lokalnim ustanovama, institucijama i organizacijama civilnog društva.

Prva akcija u kojoj su sudjelovali naši učenici održana je u petak 15. listopada ispred trgovine KTC. Volonterke su  bile učenice 2. razreda programa Kuhar Marta Jurković i Andreja Perak.

U utorak 19. listopada, ispred zgrade Gradske uprave u akciji su sudjelovale učenice 2. razreda programa Tehničar za računalstvo: Lea Đurišević i Lea Lebinac.

U srijedu 20. listopada, ispred trgovine Spar u akciji su sudjelovali učenici 1. razreda programa Konobar: Mateja Kalanjoš i David Taritaš.

A na današnjoj akciji, ispred trgovine KTC, sudjelovali su učenici 2. razreda programa Tehničar za računalstvo: Jakov Bitto i Tomislav Kranjec.

Sva prikupljena sredstva koristit će se isključivo u humanitarne svrhe za pomoć socijalno ugroženim obiteljima i osobama u lokalnoj zajednici.