Kratka priča o Domovinskom ratu

Autor: Franka Frančešević, 2. 12. 2021.

ZBIRKA "PRIČE IZ DOMOVINSKOG RATA IZ PERA SREDNJOŠKOLACA"

Unazad tri godine Ministarstvo branitelja objavilo je tri Javna poziva za Kratku priču o Domovinskom ratu, namijenjenu učenicima srednjih škola Republike Hrvatske. Svrha i cilj ovoga Javnog poziva je očuvanje sjećanja i promicanje vrijednosti Domovinskog rata kroz afirmaciju pisane riječi te poticaj na promišljanje o značaju Domovinskog rata kod učenika srednjih škola.

Naša je škola sudjelovala 2019. i 2021. godine i obje učenice sudionice, Leona Horak i Emilija Kanjuh, pisano su pohvaljene.

Kratka priča učenice Leone Horak objavljena je u ovogodišnjoj zbirci „Priče iz Domovinskog rata iz pera srednjoškolaca“, a priča Emilije Kanjuh bit će objavljena u sljedećoj zbirci.

Kao motivaciju svim našim srednjoškolcima da i dalje pišu i sudjeluju u ovom natječaju učenica 1. razreda programa Tehničar za računalstvo Ana Kolić Štefanović pročitat će Leoninu priču pod nazivom „Željela sam biti dijete“.