Obilježavanja

Autor: Franka Frančešević, 2. 2. 2022.

2. VELJAČE 2022. - SVJETSKI DAN ČITANJA NAGLAS

Svjetski dan čitanja naglas obilježava se od 2010. godine, a nastao je na inicijativu Svjetske organizacije LitWorld koja zagovara pravo na pismenost za sve ljude kao jedno od osnovnih ljudskih prava.

U našoj školi su nastavnica hrvatskog jezika Mirela Brkić i školska knjižničarka Franka Frančešević obilježile ovaj dan s učenicima 1. razreda tehničara za računalstvo čitajući naglas pripovijetku Augusta Šenoe "Prijan Lovro".

Čitanje naglas razvija vještinu slušanja, obogaćuje rječnik, razvija razumijevanje za društvene probleme i čimbenik je budućeg uspješnog razvoja djeteta.