Autor: Franka Frančešević, 26. 2. 2022.

Obavijest o prestanku obveze nošenja maski u razredu

Hrvatski zavod za javno zdravstvo jučer, 25.2.2022. objavio je nove Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije bolesti Covid - 19 vezano za rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2021./2022. Najvažnije promjene odnose se na nošenje maski. Tijekom nastave u razredima maske nisu obavezne za učenike i djelatnike, ali ih učenici i djelatnici mogu i dalje nositi ako smatraju da su im potrebne, a preporučuju se svim učenicima i djelatnicima škole s kroničnim bolestima koje mogu dovesti do težih oblika bolesti COVID-19 ako im zdravstveno stanje omogućuje nošenje maske. Maske su obavezne tijekom prolaska i boravka u zajedničkim prostorijama te u javnom i organiziranom prijevozu.

Cijelu uputu HZJZ-a pročitajte OVDJE.

Veselimo se opet vidjeti vaša nasmijana lica!