Obilježavanja

Autor: Franka Frančešević, 23. 2. 2022.

DAN RUŽIČASTIH MAJICA

Danas su se nastavnici naše škole, noseći ružičasto, pridružili obilježavanju Nacionalnog dana borbe protiv vršnjačkog nasilja poznatijeg kao Dan ružičastih majica.
Dan ružičastih majica obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači. Obilježavanje ovoga dana u Hrvatskoj započelo je 2013. godine snimanjem video spota protiv cyberbullyinga, Centra za edukaciju i prevenciju nasilja, a sam pokret nastao je u Kanadi potaknut pričom srednjoškolca koji je u znak podrške majci oboljeloj od raka odlučio u školu obući ružičastu majicu čime je postao žrtva nasilja. U znak potpore u pomoć mu je priskočila grupa dječaka koja je, podijelivši ružičaste majice učenicima u školi, poslala poruku o važnosti tolerancije i nenasilničkog ponašanja. Njihova poruka uskoro je poprimila globalni karakter.