Autor: Franka Frančešević, 21. 3. 2022.

PRIPREMA UČENIKA ZA MOBILNOST U IRSKU

Nastavljamo s pripremama učenika uključenih u projekt mobilnosti u Irsku.
Nastavnica Nina Plažanin odradila je s učenicima uključenima u projekt psihološku pripremu za Irsku.
Učenici su se prvo kroz igru upoznali; dobili su rolu WC papira i mogli su uzeti koliko god su željeli listića papira. Nakon toga je svatko trebao reći o sebi onoliko činjenica koliko listića papira ima.
Sljedeći zadatak bio je prošetati se oko stolova na kojima su se nalazile asocijativne karte, razmisliti o svom odlasku i boravku u Irskoj te odabrati kartu koja najbolje predstavlja njihove osjećaje i misli vezane uz odlazak. Nakon odabira, svaki je učenik pokazao svoju kartu i objasnio zašto je odabrao baš nju. Nakon ove igre, na hamer su ispisivali svoja očekivanja i svoje strahove vezane uz odlazak pa su ih čitali i komentirali. Nakon razgovora o strahovima, nastavnica ih je upoznala s kratkim mindfulness metodama opuštanja i disanja koje im mogu pomoći u situacijama kada ih bude strah (npr. u avionu), budu tjeskobni ili uznemireni...
Učenici su jako lijepo reagirali na ove metode. Nastavnica im je pokazala i kratku vježbu disanja i ponudila kartice koje si mogu staviti u džep/novčanik i imati u blizini ako im zatrebaju.

Više fotografija pogledajte OVDJE.