Autor: Franka Frančešević, 23. 3. 2022.

JAVNI VOĆNJAK

Održivi razvoj lokalne zajednice počiva na suradnji građana i institucija s ciljem povećanja kvalitete života u zajednici. Već dugo prisutna ideja javnog voćnjaka napokon je krenula sa svojom realizacijom.
Ovih dana naši učenici sa svojim mentorima Dejanom Krauzom, Snježanom Vrabec i Marijom Madjeruh posadili su ukupno 24 voćke na školskom poljoprivrednom dobru. Slatkim plodovima krušaka, trešanja, jabuka, višanja, šljiva i marelica kroz koju godinu moći će se sladiti ne samo učenici naše škole već i svi građani Grubišnog Polja.
Ovaj projekt zamišljen je kao jedna lijepa zelena priča o suradnji i suživotu škole s lokalnom zajednicom na dobrobit svih uključenih. Kako bi je u potpunosti zaokružili, u planu je opremanje učionice na otvorenom, postavljanje klupa, koševa za otpad i info ploče. Cijeli prostor koristio bi se kao poligon za učenje naših učenika, nastavu na otvorenom, ali i u edukativne svrhe naših mlađih sugrađana koji bi mogli sudjelovati u tematskim radionicama vezanim uz uzgoj i njegu voćaka.
Kad se spoji snaga zemlje i sunca s vrijednim rukama naših poljoprivrednih gospodarstvenika baš ništa nije neostvarivo.