Obilježavanja

Autor: Franka Frančešević, 1. 4. 2022.

PROJEKT "ŠAFRAN"

Učenici naše škole i ove školske godine uključili su se u projekt „Šafran“ sadnjom lukovica šafrana u školskom vrtu. Lukovice smo dobili iz irske zaklade za edukaciju o Holokaustu (engl. Holocaust Education Trust Ireland; HETI), a posrednik za hrvatske škole je Javna ustanova spomen područje Jasenovac.
Lukovice žutog šafrana posadili su u studenom učenici 2. razreda tehničara za računalstvo sa svojom nastavnicom povijesti Monikom Vojvodić Andričević u znak sjećanja na žrtve holokausta.
Šafran cvate krajem siječnja ili početkom veljače, otprilike u vrijeme Međunarodnog dana sjećanja na Holokaust (27. siječnja), no ove su godine niknuli malo kasnije. Žuti cvjetovi podsjećaju na žute Davidove zvijezde koje su Židovi morali nositi tijekom nacističke vladavine.