Autor: Franka Frančešević, 27. 4. 2022.

RADIONICA AKADEMIJA VRŠNJAČKE MEDIJACIJE

U sklopu projekta Vršnjačka medijacija koji se od ove godine provodi u našoj školi, u ponedjeljak je edukaciju za naše učenike - buduće medijatore održao Igor Salopek, mag. paed., trener u programu Medijacija Foruma za slobodu odgoja.

Osnovni cilj projekta je formiranje grupe vršnjačkih medijatora u našoj školi edukacijom učenika i nastavnika te razvijanjem komunikacijskih vještina te stilova i modela nenasilnog rješavanja sukoba.

Na radionici je sudjelovalo 16 učenika i 2 nastavnika naše škole, a upoznali smo se s definicijom sukoba, emocijama u sukobu, uzrocima sukoba, razlikovanjem položaja, interesa i potreba u sukobu te vještinama potrebnim za uspješnije komuniciranje i rješavanje sukoba.