Obilježavanja

Autor: Franka Frančešević, 5. 5. 2022.

DANI MEDIJSKE PISMENOSTI

U srijedu, 4. svibnja 2022. godine učenici 3. razreda opće gimnazije imali su prilike sudjelovati u Danima medijske pismenosti. Radionicu pod nazivom „Propaganda i vizualne umjetnosti“ održala je nastavnica Likovne umjetnosti Majana Štor.

Učenici su kroz razgovor, a prema dijelu videolekcije "Tehnike propagande", raspravljali o pojmu i načinu korištenja propagande. Nakon toga su u parovima dobili ispisana dva primjera propagande u umjetnosti u različitim medijima, skulpture, slike, plakata, arhitekture i filma.

Kroz već naučene elemente likovne analize dolaze do saznanja o društveno-povijesnom razdoblju u kojem djelo nastaje, a kasnijim istraživanjem na mrežnim stranicama otkrivaju tehniku propagande i ideju koju prenosi te zašto ju prenosi upravo na taj način.