Radionice

Autor: Franka Frančešević, 28. 4. 2022.

PROMICANJE KULTURE TOLERANCIJE I NENASILJA

Dana 27. travnja 2022. za učenike drugih i trećih razreda održana su predavanja „Živim život bez nasilja“ i „Zajedno protiv govora mržnje“, a glavni ciljevi su promicanje kulture tolerancije i nenasilja.
Policijski službenik Policijske postaje Grubišno Polje Tomislav Matiša je učenicima drugih razreda, kroz prikazan kraći film i interaktivno predavanje, pojasnio što je sve govor mržnje i zašto je to društveno neprihvatljiv oblik ponašanja. Ovakve aktivnosti u sklopu projekta „Zajedno protiv govora mržnje“ su usmjerene na edukaciju mladih i prevenciju svih oblika govora mržnje kao društveno neprihvatljivog oblika ponašanja te u konačnici prevencije kriminaliteta kojeg motiviraju različiti oblici mržnje.
Policijska službenica za prevenciju Policijske uprave bjelovarsko-bilogorske Barbara Vukalović je učenike svih trećih razreda kroz predavanje i prezentaciju upoznala sa svim oblicima nasilja, s naglaskom na nasilje u obitelji i nasilje u adolescentskim vezama.
Učenici su bili zainteresirani, komentirali su i postavljali pitanja vezana uz ovu tematiku, a kao svojevrsni zaključak ovih aktivnosti nametnuo se onaj da svi zajedno kao društvo moramo biti osvješteni da nasilja ima i da je ono itekako prisutno te da ga je nužno prepoznati, osuditi i prevenirati.