Autor: Franka Frančešević, 20. 5. 2022.

PROJEKT REVIS

Naša je škola od rujna 2021. do siječnja 2023. dio hvalevrijednog projekta REVIS koji se provodi u pet država jugoistočne Europe. Za provedbu projekta u Hrvatskoj zaslužna je udruga Hrabri telefon.
Riječ je o preventivnom programu protiv vršnjačkoga nasilja u školskom i izvanškolskom okruženju.
Voditeljice projekta, nastavnice Mirela Brkić i Romana Miklić, prošle su trodnevnu edukaciju kako bi mogle provoditi radionice s učenicima na temu vršnjačkog nasilja, socijalno i rodno uvjetovanih normi.
Nakon višemjesečnog rada online, a nakon toga i u učionicama, 17. svibnja 2022. održana je 1. nacionalna radionica u Zagrebu u hotelu International na kojoj su nastavnice sudjelovale zajedno s još dvije naše učenice, Ivom Ulovac, učenicom 1.e razreda i Oliverom Čukom, učenicom 2.c razreda.
Radionica je bila podijeljena u 4. modula na kojima smo ponovili što smo do sada naučili, a dobili smo i zanimljive i korisne savjete o tome kako napraviti kampanju protiv nasilja, kome se obraćati i kako prenijeti poruku.
Najviše nas je obradovala činjenica što smo se konačno vidjeli i upoznali „uživo“, učenice su stekle nova prijateljstva, razmijenili smo iskustva dobre prakse i puni ideja krećemo u izradu kampanje protiv nasilja.
Mirela Brkić, prof. mentor
Više fotografija pogledajte OVDJE!