Rizman d.o.o.o Mali Zdenci

IZLETIŠTE BARA, 10.SVIBNJA 2011.

Dana 10.svibnja 2011. odlaskom na gradsko izletište Bara učenici i radnici  S Š Bartola Kašića Grubišno Polje tradicionalno su već petu godinu obilježili  Međunarodni dan tjelesne aktivnosti.

Tijekom dana učenici i nastavnici su se nadmetali u brojnim sportovima.

U 8:00 sati učenici, radnici škole i brojni gosti naše škole prijavili su trčanje krosa koji je započeo s travnatog igrališta OŠ Ivana Nepomuka Jemeršića. Cilj je bilo gradsko izletište Bara. U samom natjecanju aktivno je sudjelovalo 70 natjecatelja i 40 natjecateljica, dok su ostali sudionici krosa šetnjom šetnjom došli do cilja.

U kategoriji učenica prvo mjesto osvojila je Sanela Musa ( 1.a ), drugo mjesto zauzela je Karolina Šop ( 2.d ), a treća je kroz cilj protrčala Marija Mađeruh ( 4.c ).

U kategoriji učenika prvo mjesto osvojio je Ivan Kubišta (3.c ), drugo mjesto zauzeo je Ivan Karas (3.b ), a treći je kroz cilj protrčao Dino Černi ( 3.c ).

U kategoriji djelatnica prvo mjesto osvojila je nastavnica Blaženka Orct, koja je jedina s ponosom predstavljala djelatnice škole.

U kategoriji djelatnika prvo mjesto osvojio je nastavnik Boris Kljaić, drugi  je na cilj stigao pedagog  Ivan Čegec, dok je treći kroz cilj protrčao nastavnik Zvonko Herceg.

U nogometnim utakmicama sudjelovalo je 12 ekipa, a odigrane su i dvije revijalne utakmice.

Prvo mjesto osvojila je ekipa 4.e razreda - Ivica Ivandić, Luka Gavranović, Denis Grđijan

Drugo mjesto zauzela je ekipa 4.c razreda - Hrvoje Kovač, Hrvoje Mesar, Deni Tomljanović

Treće mjesto osvojila je ekipa 3.c razreda – Ivan Kubišta, Dino Černi, Marko Dujić

Ekipa nastavnika odigrala je dvije revijalne utakmice i to prvu sa ekipom 4.e razreda ( rezultat 4:1 za nastavnike ), te sa ekipom 3.e razreda ( rezultat 3:1 za nastavnike ).

Za natjecanje u odbojci na pijesku prijavilo se 6 muških ekipa.

Prvo mjesto izborila je ekipa 4.c razreda - Marko Orct, Marko Marić, Marin Babić, drugoplasirana je ekipa 3.e razreda, dok su treće mjesto zauzeli predstavnici 4.e razreda.

Natjecanje  na visećoj kuglani privuklo je 12 natjecatelja - učenika i 3 natjecatelja - nastavnika.

U kategoriji učenika prvo mjesto dijele učenici Vedran Bilavčić ( 4.e ) i Petar Pleško (2.e), drugo mjesto osvojio je Luka Gavranović ( 4.e ), a treće mjesto je zauzeo Marko Zlatunić (4.e). U kategoriji nastavnika prvo mjesto zauzeo je Ivan Novak, drugo mjesto osvojio je Ivan Čegec, a treće mjesto zauzela je Marina Markešić.

U natjecanju u stolnom tenisu nadmetalo se 6 djelatnika i 9 učenika.

U kategoriji učenika prvo mjesto osvojio je Davor Škalec ( 4.e ), drugo mjesto zauzeo je Josip Cenger ( 4.e ), dok je trećeplasirani Danijel Korošec ( 2.d ).

U kategoriji djelatnika prvo mjesto osvojio je Zvonko Herceg, drugoplasirani je Ivan Čegec, dok je treće mjesto osvojio Dalibor Lacina.

U potezanju konopa natjecalo se 6 muških ekipa i 2 ženske ekipe.

U kategoriji muških ekipa prvo mjesto osvojili su predstavnici 4.e razreda, drugo mjesto zauzeli su predstavnici 3.e razreda, dok je trećeplasirana ekipa 2.b razreda.

U kategoriji ženskih ekipa prvo mjesto osvojile su predstavnice 3.d razreda, dok je drugoplasirana mješovita ekipa ( 2 nastavnice i 3 učenice ).

Održano je i revijalno potezanje konopa između ekipe 4.e razreda i ekipe nastavnika.

Ekipa 4.e razreda je pobijedila ekipu nastavnika.

U bacanju kamena s ramena natjecalo se 10 učenika i 1 učenica .

U kategoriji za mladiće prvo mjesto  osvojio je Ivan Karas ( 3.b ), drugo mjesto zauzeo je Denis Aleksić ( 3.e ), a treće mjesto osvojio je Kristijan Matković ( 3.e ).

U kategori za djevojke prvo mjesto osvojila je Marija Mađeruh ( 4.c ).

Svrha ovog projekta je postignuta propagiranjem športskog načina života, kao i podizanje svijesti o potrebi kretanja za održavanje zdravog duha u zdravom tijelu.

Cilj je potpuno postignut uspješnom socijalizacijom i druženjem učenika i radnika škole s korisnicima Udruge za promicanje inkluzije Grubišno Polje,  predstavnicima lokane uprave, policijskih službenika, zdravstvenih radnika, Ribičkog društva "Udica" i Vatrogasne zajednice Grubišno Polje.

Na kraju druženja i evaluacijske sjednice Skupa zaposlenika proširene s uzvanicima, ravnatelj škole Jozo Matošević se u ime škole zahvalio na sudjelovanju svim sudionicima današnjeg susreta a gostima i partnerima i za potporu u realizaciji ovoga školskog projekta. Istaknuo je napore i rezultate Grada u realizaciji Pisma namjere Srednje škole Turističkoj zajednici i Gradonačelniku od prije pet godina, koje je naišlo na pozitivan prijam Gradonačelnika i njegovih suradnika a rezultat je športsko - rekreacijsko zdanje kakvo građani Grubišnog Polja, zaslužuju i već dobrano i obilto koriste. Pozvao ih je da se pridruže obilježavanju Međunarodnog dana tjelesne aktivnosti  i iduće godine, u isto vrijeme i na istom mjestu!

Gradonačelnik Zlatko Mađeruh se obratio nazočnima u ime gostiju s izrazima oduševljenja suranjom sa Srednjom školom a naročito kvalitetom organizacije i provedbe ovako masovnog i sadržajnog druženja. Naglasio je uspješno parnerstvo Grada kroz projekt Janih radova i Učeničke zadruge. Naročito ga oduševilo aktivno športsko nadmetanje uglednih ali i vremešnijih nastavnika.

Ana Saratlija, prof.

OGLASNA PLOČA
CISOK

MJESEC HRVATSKE KNJIGE

Informacija

INFORMACIJE ZA UČENIKE ZAVRŠNIH RAZREDA SREDNJIH ŠKOLA

kako bi omogućili učenicima završnih razreda srednjih škola što bolju informiranost u vezi s upisima na visoka učilišta,objavljujemo poveznicu na stranicu www.studij.hr

Na navedenoj stranici nalaze se detaljne informacije u vezi s postupkom prijava na visoka učilišta, rangiranju, kalendaru s rokovima u postupku prijava, kao i mogućnosti usporedbe studijskih programa i ostvarenim bodovima za upis prethodnih godina.