Terenska nastava za učenike osmaše iz okruženja

Autor: Administrator , 15. 3. 2011.

UPOZNAVANJE UČENIKA OSMIH RAZREDA OSNOVNIH ŠKOLA GRUBIŠNOPOLJSKOG OKRUŽENJA S MOGUĆNOSTIMA NASTAVKA ŠKOLOVANJA U GRUBIŠNOM POLJU

POSJET OSMAŠA IZ VELIKE PISANICE

GRUBIŠNO POLJE,  15.ožujka 2011.

Učenici osmih razreda  O Š Velika Pisanica posjetili su našu školu u potrazi za informacijama o mogućnostima daljnjeg školovanja u Srednjoj školi Bartola Kašića Grubišno Polje.

Goste su dočekali nastavnici naše škole, Ana Saratlija i Ivan Novak.

Obilazak Grubišnog polja omogućio je gostima upoznavanje sa važnijim događanjima,ličnostima i datumima iz povijesti samog grada.

Nakon toga, učenici i nastavnici prisustvovali su prezentaciji kuhara i konobara u Vatrogasnom domu, gdje su goste naše škole pozdravili i uputili u ugostiteljski program  nastavnici Ivan Krajačić i Ivan Šoš.

Zatim je uslijedio obilazak prostorija Srednje škole Bartola Kašića Grubišno Polje gdje su učenici pogledali kratku prezentaciju o školi i nastavnim programima,te se upoznali s radom učeničke zadruge Kockavica.

Učenici su sa nastavnicima obišli prostorije škole i sve specijalizirane radionice gdje su ih dočekali nastavnici i učenici specijaliziranih programa.

Terenska nastava osmih razreda nastavljena je posjetom i obilaskom industrijske zone Grubišnog Polja,izletišta Bara i Etno kuće u Grbavcu gdje je učenike i nastavnike dočekao Šandor Toth, predsjednik Županijske Zajednice Mađara. Gospodin Toth približio je učenicima običaje i način života Mađara,Čeha i Hrvata kroz povijest ovog kraja.

Nastavnica Ana Saratlija razgovarala je sa učenicima o njihovim dojmovima prikupljenim na ovoj terenskoj nastavi, kao i o željama vezanim uz nastavak školovanja.

Učenica Josipa Furnstein izrazila je svoje zadovoljstvo terenskom nastavom,no još uvijek ne zna u kojem smjeru će ići njeno buduće školovanje.

Učenica Veronika Kralj želi upisati Ekonomsku školu,a najviše joj se svidio gradski park.

Učenik Dominik Krasić izrazio je svoje oduševljenje prezentacijom u Vatrogasnom domu a želi upisati ugostiteljski program u našoj školi- smjer konobar.

Ana Saratlija, prof.

« Ožujak 2024 »