Međunarodna suradnja

Autor: Administrator , 15. 3. 2011.

Grubišno Polje, 15.ožujka 2011.

YOSHIO TAMURA, JAPANSKI VELEPOSLANIK U RH,

UPOZNAT S VRIJEDNOSTIMA NAŠE ŠKOLE

U Grubišnom Polju 15.ožujka 2011.

Unatoč  strašnoj tragediji koja potresa prijateljski narod Japana, veleposlanik Japana u Republici Hravatskoj Yoshio Tamura došao je u ranije dogovoreni posjet Grubišnom Polju.

Veleposlanik Japana Yoshio Tamura i gradonačelnik Grubišnog Polja Zlatko Mađeruh potpisali su ugovor o donaciji Japana u iznosu od 37 tisuća eura za kupnju vatrogasnog vozila grubišnopoljskom DVD-u.

Riječi dobrodošlice u naš grad, a prije svega riječi potpore i sućuti izrazili su gradonačelnik Zlatko Mađeruh, dogradonačelnici Ivica Martinović i Branko Kašić, čelnici vatrogasnih organizacija Bjelovarsko-bilogorske županije, Grubišnog Polja i Daruvara, zatim zamjenik bjelovarsko-bilogorskog župana Krešo Jelavić, predsjednik Vatrogasne zajednice grada i DVD-a Grubišno Polje Ivan Krajačić i ravnatelj SŠ Bartola Kašića Grubišno Polje Jozo Matošević.

U prostorijama DVD-a Grubišnog Polja upriličena je izložba tradicionalnih obrta i djelatnosti , koje je veleposlanik Yoshio Tamura posjetio u pratnji domaćina. Našu školu predstavljala je Učenička zadruga Kockavica sa nastavnicom Anom Saratlija.

U prostorijama DVD-a Grubišnog Polja upriličena je izložba tradicionalnih obrta i djelatnosti , koje je veleposlanik Yoshio Tamura posjetio u pratnji domaćina. Našu školu predstavljala je Učenička zadruga Kockavica s nastavnicom Anom Saratlija.

Ravnatelj je upoznao visokog gosta s ustrojstvom, metodologijom rada i rezultatima rada Učeničke zadruge te kompetencijama učenika i radu Škole u cjelini. Kroz izložbene predmete približio je rad škole i naših zadrugara.

Veleposlanik je izrazio zadovoljstvo viđenim i zahvalio se hrvatskom narodu na potpori i izraženoj sućuti, te izrazio nadu kako će novo vozilo pružiti dodatnu sigurnost građanima Grubišnog Polja.

Ana Saratlija, prof.

« Travanj 2024 »