Učenička zadruga "Kockavica" je školska dragovoljna organizacija u kojoj sudjeluju učenici, roditelji, djelatnici škole i vanjski članovi. Cilj učeničke zadruge je okupiti na dragovoljnoj osnovi što veći broj učenika i primjerenim metodičkim postupcima pod vodstvom nastavnika mentora omogućiti učenicima razvoj sklonosti, interesa i sposobnosti te stjecanje, produbljivanje i primjenu bioloških, tehničkih, gospodarskih, društvenih i srodnih znanja iz područja važnih za cjelokupan proizvodni proces.

Učenička zadruga "Kockavica" osnovana je 18. travnja 2007. na Osnivačkoj skupštini.

Učenička zadruga ima 8 sekcija:

1. Poljoprivredno-prehrambena sekcija

2. Ugostiteljska sekcija