Profesionalno usmjeravanje

Autor: Franka Frančešević, 24. 2. 2020.

BIVŠI UČENICI NAŠE ŠKOLE UPOZNALI MATURANTE S VLASTITIM ISKUSTVOM STUDIRANJA

U petak, 21. ožujka 2020., tijekom 2 nastavna sata učenici 4. razreda programa opća gimnazija i 4. razreda programa tehničar za računalstvo razgovarali su sa studenticama i studentom koji su bivši učenici naše škole i izvrsni studenti. Pitali su sve što ih zanima o mogućnostima upisa, životu u studentskom domu i načinom studiranja. Naši gosti uputili su i savjete u vezi polaganja ispita državne mature koja za ovogodišnje  maturante počinje 16. svibnja 2020. Bilo je to jako zabavno i korisno druženje. Učenike i studente pozdravila je  ravnateljica Ivana Orešković, a tijekom razgovora nazočne su bile profesorica hrvatskog jezika Kristina Vrbicki i profesorica matematike Blaženka Orct.

Svoja iskustva s maturantima podijelili su:

Antonela Bukovac, studentica Komunikologije i Sociologije na Hrvatskim studijima u Zagrebu,

Roberto Grabovac, student  Matematike na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu u Zagrebu,

Vesna Obradović-Kuridža, studentica Fizioterapije na Zdravstvenom veleučilištu u Zagrebu,

Leona Ringel, studentica Sestrinstva na Hrvatskom katoličkom sveučilištu u Zagrebu i

Sara Znamenaček, studentica Ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja na Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti Sveučilišta u Osijeku.

Ispitna koordinatorica:

Blaženka Orct, prof.