Natječaj FSO "Oboji svijet"

Autor: Franka Frančešević, 11. 11. 2021.

Drage učenice i dragi učenici,

pozivamo vas da sudjelujete u „Oboji svijet“ natječaju i obilježite s nama Međunarodni dan tolerancije!

„Oboji svijet“ natječaj prilika je da i ove godine (11. godinu zaredom) čujemo glas djece i mladih, potaknemo njihovu kreativnost te da svi zajedno upoznamo i produbimo svoje uvide o važnosti tolerancije.
U kontekstu protekle godine koja je u znaku COVID-19 pandemije i krize te potresa u nekoliko hrvatskih regija, kao i rastućim problemima mentalnoga zdravlja, ključna su pitanja ovogodišnjeg natječaja:

Tolerancija danas: što kad se ne slažemo?
Kako jedni druge prihvaćamo i podržavamo?
Poštujemo li različito mišljenje?
Upoznajemo li i cijenimo drugačije od sebe?
Kako prihvaćamo sebe i promjene koje nam se događaju?

Stoga, dobro pročitajte Poziv te Pravila natječaja te nam pošaljite svoj rad do 16. studenog 2021. godine, a mi ćemo tri najbolja rada poslati Forumu za slobodu odgoja  kako bismo vaše poruke o važnosti tolerancije, međusobnog poštovanja i uvažavanja promovirali putem kanala Foruma za slobodu odgoja!

Veselimo se vašim kreativnim radovima kroz koje ćete nam predstaviti kako bojite svijet u svojoj okolini.