Volonterski klub i Crveni križ "Solidarnost na djelu"

Autor: Franka Frančešević, 20. 10. 2023.

"NE DVOJI, ZA DRUGOG IZDVOJI"

Četvero učenika članova Volonterskog kluba naše škole uz vodstvo školske knjižničarke Franke Frančešević sudjelovalo je ove godine u provođenju humanitarne akcije „Solidarnost na djelu“ Hrvatskog crvenog križa pod motom "Ne dvoji, za drugog izdvoji!"

Akcija se tradicionalno provodi od drugog četvrtka u listopadu, u njoj se prikupljaju materijalna i novčana dobra, a za donirani novac uručuje se bon zahvalnosti. Uz osnovni cilj – prikupljanje dobara za osobe u potrebi, cilj ove akcije je i  poticanje solidarnosti, posebno među mladima, jer se mnogli mladi kroz ovu akciju po prvi put susreću s djelovanjem Crvenog križa.
Prva akcija održana je u četvrtak 12. listopada, a volonterke su  bile učenice 2. razreda programa Kuhar Natalia Kolarić i Valentina Smiljčić.

Druga akcija održana je u četvrtak 19. listopada, a volonteri su  bili učenici 2. razreda programa Kuhar Gabriel Biloš i Momčilo Mitrović.

Sva prikupljena sredstva koristit će se isključivo u humanitarne svrhe za pomoć socijalno ugroženim obiteljima i osobama u lokalnoj zajednici.

Hvala svima koji su se uključili u akciju!

Više fotografija pogledajte OVDJE!

#ssbkgp #volonteri #volonterskiklub #solidarnostnadjelu #crvenikriž #nedvojizadrugogizdvoji