Obilježavanja

Autor: Franka Frančešević, 8. 12. 2023.

MEĐUNARODNI DAN LJUDSKIH PRAVA

Međunarodni dan ljudskih prava obilježava se svake godine 10. prosinca, na dan kada je potpisana Opća deklaracija Ujedinjenih naroda o ljudskim pravima 1948. godine. Tada je prvi put u povijesti čovječanstva priznato pravo svih ljudi na život, slobodu i sigurnost bez ikakvih razlika.

Nastavnik Dario Kovačić na satu Politike i gospodarstva s učenicima 3. razreda programa Konobar i Kuhar obilježio je ovaj dan proučavanjem što je to Međunarodni dan ljudskih prava, zašto se baš obilježava 10. prosinca te koja su to temeljna ljudska prava.

Kada su sve istražili, izradili su plakat s namjerom da podsjete ostale učenike škole te im ukažu na važnost obilježavanja ovoga dana.

Informiranjem o pravima koja imamo i borbom za ravnopravnost stvaramo humanije društvo.