Uspjeh naše škole

Autor: Franka Frančešević, 17. 2. 2024.

Prema rang listi koju je na temelju e – Rudnika Ministarstva znanosti i obrazovanja sastavio Jutarnji list, naša škola je među tri najbolje škole u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji po uspjehu maturanata na državnoj maturi.

Uobičajeno je da naši učenici na državnoj maturi svake godine imaju odlične rezultate i izrazito dobru riješenost ispita i posljedice toga su visoki centili.

Naši maturanti su prošle godine postigli izvrsne rezultate na razini Hrvatske. Najbolji rezultati koje su postigli pojedini maturanti  naše škole u obaveznim predmetima navedeni su u tabeli. Postignutim uspjehom plasirali su se među 3% i 4% najboljih maturanata u Hrvatskoj.

PREDMET

POSTOTAK

CENTIL

HRVATSKI JEZIK   A  razina

87, 27%

ENGLESKI JEZIK  A  razina

94, 50 %

ENGLESKI JEZIK  A razina

MATEMATIKA       A  razina

Visoki rezultati vide se i u izbornim predmetima gdje centili nisu ispod 60,00.

Uspjeh maturanata je posljedica redovnog rada i dodatne nastave nulti ili osmi sat tijekom trajanja nastave. Tijekom zimskih  praznika, praznika u veljači i travnju nastavnici održavaju pripreme za maturante za državnu maturu.

Rezultat je upis na željene fakultete kao što je studij Medicine na Medicinskom fakultetu u Zagrebu, Matematika i računarstvo na Fakultetu primijenjene matematike i informatike Osijeku, Poslovna ekonomija na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu, Šumarski fakultet u Zagrebu, Socijalni rad na Pravnom fakultetu u Zagrebu, Medijski dizajn na Sveučilištu Sjever u Koprivnici, Informatologija na Filozofskom fakultetu u Osijeku.

Jako  smo ponosni na naše učenike  što svake godine imaju izvrsne rezultate na državnoj maturi i upisuju željene fakultete.