Projekt "Mreža čitanja" - kviz za poticanje čitanja i kreativnosti za srednje škole 2023./24.

Autor: Franka Frančešević, 12. 3. 2024.

IVA ULOVAC I ROKO REŽIĆ PLASIRALI SE NA NACIONALNU RAZINU KVIZA "MREŽA ČITANJA"

Učenici 3. razreda programa Tehničar za računalstvo Iva Ulovac i Roko Režić sudjelovali su na regionalnoj razini kviza za poticanje čitanja "Mreža čitanja“ u organizaciji Hrvatske mreže školskih knjižničara i pod mentorstvom školske knjižničarke Franke Frančešević.

Kviz je održan u petak 8. ožujka 2024. od 12 sati u našoj školskoj knjižnici, a naši su učenici ostvarili odličan rezultat i plasirali se na nacionalnu razinu.

Kako je tema cjelokupnog natjecanja "U mreži odrastanja: izazovi i prepreke", na školskoj smo se razini upoznali s djelom hrvatskog autora Zorana Žmirića koji nas je u romanu "Hotel Wartburg" proveo kroz odrastanje jednog dječaka za vrijeme bivše Jugoslavije u jednoj naizgled običnoj obitelji koju čine mama, tata, sin, kćer i crveni automobil marke Wartburg.

Na regionalnoj razini smo Hotelu Wartburg pridružili i grafički roman "Perzepolis" koji je dirljiva priča o odrastanju Marjane Satrapi u Teheranu, a kasnije i Beču, za vrijeme Islamske revolucije. Marjane ovu potresnu priču vješto pripovijeda s dozom humora prikazujući razliku između privatnog i javnog života u svojoj domovini.

Uz prethodna dva djela, na nacionalnoj razini nas čeka i potresna ispovijest heroinske ovisnice Christiane F. "Mi djeca s kolodvora Zoo".

IVA I ROKO, ČESTITAMO I ŽELIMO VAM PUNO USPJEHA NA NACIONALNOJ RAZINI!

#mrežačitanja #hmšk #čitanje #umrežiodrastanja