Kreativna nastava

Autor: Franka Frančešević, 19. 4. 2024.

GRAMATIČKA REVIJA

Da učenje gramatike može biti zabavno, uvjerio se 1.c na nastavi Hrvatskoga jezika koji je, pod vodstvom nastavnice Kristine Vrbicki, oživio sve vrste riječi. Kako se vole imenice i pridjevi, što se događa u obitelji zvanoj Nepromjenjive vrste riječi te kako su se Glagolska Prošlost i Glagolska Budućnost natjecale u kvizu znanja i puno više o svim vrstama riječi, upoznali smo na radionici nazvanoj Gramatička revija. Učenici su svoje izvedbe kreativno dopunili raznim dramskih tehnikama, odabirom primjerene glazbe, kostima, a posebno izuzetno zabavnim i interesantnim dijalozima.

Cilj ovakve radionice je korištenje dramskih metoda u učenju gramatičkih oblika čime učenici uče na kreativne i inovativne načine te se pri tom odlično zabavljaju. Na kraju radionice provedeno je vršnjačko vrednovanje, a učionica ispunjena smijehom, poseban je „začin“ ovakvog načina učenja.

Kristina Vrbicki, mag. educ.