LOVRAKOVI DANI KULTURE

Autor: Administrator , 6. 6. 2011.

SAJAM KREATIVNOSTI
          I LOVRAKOVI DANI KULTURE
              VELIKI GRĐEVAC

VELIKI GRĐEVAC, 4.lipnja 2011.

Lovrakovi dani kulture

Lovrakovi dani kulture-'veličanstvenih tjedan dana posvećenih velikanu Velikog Grđevca - Mati Lovraku'.Tijekom tih dana taj dječji književnik velikog srca, zajedno sa likovima svojih romana, oživiljava i budi razigranu maštu u svima nama. Slike i prikaze događaja u kojima su sudjelovali Draga, Pero, Ljuban, Milo Dijete te mnogi drugi vidimo posvuda. Od starog mlina, pa sve do stare parne lokomotive koje su davne 1931. djeca Velikog Sela izvlačila iz snijega...

Dolaskom u Lovrakov centar, na izložbeni prostor pod brojem 12, započelo je naše izlaganje na Lovrakovim danima. Uz veliku količinu optimizma i pregršt ideja, izložbeni prostor naše škole i Učeničke zadruge Kockavica zablistao je punim sjajem. Krasile su ga lijepe i interesantne rukotvorine članova Cvjećarske sekcije Učeničke zadruge Kockavica.

Od prirodnih bazginih sokova, začinskog bilja, pa sve do vaza koje su izradile vrijedne ručice naših učenika. Začinsko bilje je bilo najtraženije. Lavanda je prodana u svega sat vremena, a ni kadulja i mažuran nisu puno zaostajali u prodaji.Veliki interes posjetitelja izmamile su vaze izrađene tehnikom umakanja deke u cementno mlijeko, te obrađene akrilnim sprejem.

Uz brojne goste i posjetitelje, naš izložbeni prostor posjetio je i ravnatelj naše škole, Jozo Matošević, te nam na taj način dao podršku u našem promoviranju SŠ Bartola Kašića Grubišno Polje i  njenih vrijednih učenika i nastavnika.

Održan je i zanimljiv kulturno-zabavni program, uživali smo u izvedbama folklornih skupina, tamburaša, te dva stand-up komičara. Sve nazočne pozdravio je načelnik općine Veliki Grđevac, gospodin Marijan Dautanac.

Sve što je lijepo kratko traje, pa tako i ova manifestacija. Kiša je označila kraj ili nam je možda željela poručiti da se sreća dozira u malim količinama. Pospremili smo svoj izložbeni prostor, pozdravili se sa novostečenim prijateljima i rekli 'Doviđenja' na 25. Lovrakovim danima kulture.

U ime učenika naše škole zahvaljujemo se ravnatelju Jozi Matoševiću koji nam je omogućio sudjelovanje na 24. Lovrakovim danima kulture, te nas svojim dolaskom razveselio i dao nam podršku, kao i nastavnici Marini Markešić na uloženom trudu i pomoći.

Posebno se zahvaljujemo svim učenicima i nastavnicima koji su pridonijeli svojim radom i kreativnošću u stvaranju izložbenog prostora i uspješnom predstavljanju SŠ Bartola Kašića Grubišno Polje i Učeničke zadruge Kockavica, te naravno svim posjetiteljima koji su nam uljepšali boravak na 24. Lovrakovim danima kulture.

Novinarska sekcija - Magdalena Despetović, 3.c

« Travanj 2024 »