SVEČANO PODIJELJENE SVJEDODŽBE MATURANTIMA, NAGRADE, PRIZNANJA I POHVALNICE

Autor: Administrator , 23. 6. 2011.

PODIJELJENA TRI LAPTOPA, PET NALIVPERA, 85 KNJIGA,
8 PLAKETA S LIKOM BARTOLA KAŠIĆA ...

IZVRSNIM UČENICIMA  I NASTAVNICIMA

Grubišno Polje, 20.lipnja 2011.

ŠKOLA I GRAD PODIJELILI TRI OSOBNA RAČUNALA,
PET NALIVPERA, 8 PLAKETA S LIKOM BARTOLA KAŠIĆA,
85 KNJIGA I BROJNA DRUGA PRIZNANJA I POHVALNICE

U ponedjeljak, 20.lipnja 2011. u CIK-u « dr.Franjo Tuđman « svečano su podijeljene svjedodžbe maturantima, te priznanja i nagrada izvrsnim učenicima i nastavnicima.

Program je započeo nastupom školske plesne skupine a otvorio ga je ravnatelj Jozo Matošević upućivanjem pozdrava nazočnim učenicima, roditeljima i radnicima škole. Svečanost je uveličao gradonačelnik Zlatko Mađeruh, koji se obratio nazočnima, čestitao maturantima, uspješnim učenicima i nastavnicima, te zajedno sa ravnateljem Škole uručio priznanja, pohvalnice i nagrade najuspješnijima.

Program je vodila Ana Delić, profesorica hrvatskog jezika.

Brojni učenici su dobili nagrade za izvannastavne aktivnosti:

Za pobjedu učenike 2.B razreda na županijskom kvizu Znajući prošlost u sigurniju budućnost, Škola, Grad Grubišno Polje, Županija i UHDDR nagradili su izletom u Vukovar 44 učenike a 12 učenika putovalo je na poludržavnu završnicu u Varaždin za postignute rezultate u kvizu Ponos domovine.

Za realizaciju programa i širenje ugleda Učeničke zadruge Kockavica i Srednje škole,  priznanje je dobilo 85 učenika.

Nagrađeni su i brojnim izletima, nastupima i susretima:

1. Posjet finalnom teniskom meču  Zagreb Indoors 2011. u Zagrebu za XX ugostiteljskog i drugih programa u pratnji troje nastavnika.
  2. Jesenskom međunarodnom bjelovarskom sajmu - Gudovac, 11.-13.rujna 2010.
  3. Proljetnom međunarodnom bjelovarskom sajmu - Gudovac, 26.-28.ožujka 2011.
  4. 27. Kros Hrvatskog atletskog saveza i Sportskih novosti „Studena“ u Zagrebu
  5. Posjet danu profesionalnog usmjeravanja - Bjelovar, 5.svibnja 2011.
  6. Sajam kreativnosti,  Veliki Grđevac, 4. lipnja 2011.
  7. 4. festival održivog razvoja u Biogradu na Moru 4. - 6. lipnja 2011.
  8. Međužupanijska smotra učeničkih zadruga u Velikom Trojstvu 2011.
  9. Izvanučioničnoj nastavi i športskim aktivnostima na Bari povodom Međunarodnog dana tjelesne aktivnosti i Dana Hrvatskog olimpijskog odbora

Zadružni odbor je nagradio sve članove Kockavice  majicama s natpisom i amblemom Škole i Učeničke zadruge.

Odličnim uspjehom školsku godinu  završilo je 77 učenika od kojih je 20  imalo petice iz svih nastavnih predmeta pa su zaslužili pohvalnicu i nagradu, a 57 je dobilo pohvalnicu.

Ravnatelj je naglasio da u znanju i vještinama za naše učenike nema granica.

U ovoj školskoj godini su sa svojim nastavnicima osvojili brojna odličja na županijskim, regionalnim, državnim i međunarodnim natjecanjima.

Osamdeset pet zaslužnih učenika je  dobilo priznanje i nagradnu knjigu za osvojeno:

Prvo, drugo ili treće mjesto na županijskoj razini natjecanja ili smotri – 30 učenika!

Prvo, drugo ili treće mjesto na  međužupanijskoj razini natjecanja ili smotri – 15 učenika!

Zapažen uspjeh na državnim i međunarodnim smotrama i natjecanjima20 učenika!

Za odličan uspjeh iz svih predmeta i uzorno vladanje na kraju nastavne godine – 20 učenika!

Trojica učenika su odličnom ocjenom iz svih nastavnih predmeta i uzornim vladanjem završili srednjoškolsko obrazovanje i to:

Davor Škalec, tehničar za računalstvo;

Davor Rišanek, automehaničar;

Marko Marić, opća gimnazija.

Za svoj uspjeh dobili su najveće školsko priznanje, Plaketu s likom Bartola Kašića  i za nagradu nalivpero.

Ove školske godine imamo apsolutne međunarodne pobjednike,  Državne viceprvake, jedno treće mjesto u Hrvatskoj, troje  naših učenika se plasiralo među 10% najboljih matematičara iz RH koji su sudjelovali na međunarodnom natjecanju Klokan bez granica, naglasio je ravnatelj.

Učenik Robert Tomljenović je osvojeno 3.mjesto na Državnom natjecanju iz biologije.

Učenice Danijela Breški i Anamarija Cindrić osvojile su prvo mjesto na međunarodnom natjecanju srednjih cvjećarskih škola, dva treća mjesta i apsolutne su pobjednice međunarodnog natjecanja cvjećara.

Svim troma dodijeljeno je  najveće školsko priznanje Plaketa s likom Bartola Kašića  i  nagrađeni su osobnim prijenosnim računalom.

Njihove mentorice, Tanja Horaček, profesorica biologije i Sanja Živković, dipl. ing. poljoprivrede, također su dobile najveće školsko priznanje Plaketu s likom Bartola Kašića a za nagradu su dobile po nalivpero.

Ostali zaslužni nastavnici i radnici Škole za doprinos na radu dobili su priznanja i nagradne dane godišnjeg odmora i to:

6 radnika priznanja i 1 dan godišnjeg odmora;

12 radnika priznanje i 2 dana godišnjeg odmora;

11 radnika priznanje i 3 dana godišnjeg odmora.

Razrednici 3.a, 3.b, 3.d, 4.c i 4.e razreda podijelili su svjedodžbe o završenom razredu maturantima, a učenicima strukovnih programa i svjedodžbe o završnom radu, te im zaželjeli uspjeh na Državnoj maturi, upisima na fakultete i u pronalasku zaposlenja.

Ravnatelj ih je podsjetio da su u ovu školi dočekani kao djeca, u kojoj su proveli vjerojatno najturbulentnije vrijeme svoga odrastanja, i za samo tri ili četiri godine školovanja ispraćamo ih kao stručnjake različitih profila pa im je poželio sretan put u svijet odraslih!

Nagrade i priznanja su osigurali pripremili: Grad Grubišno Polje, Bjelovarsko - bilogorska županija, Hrvatska udruga dragovoljaca domovinskog rata Zagreb, Hrvatsko matematičko društvo, Učenička zadruga Kockavica i Srednja škola Bartola Kašića Grubišno Polje.

Ana Saratlija, prof.