Učenička zadruga Kockavica

Autor: Administrator , 13. 2. 2012.

ODRŽANA 4. GODIŠNJA SKUPŠTINA

UČENIČKE ZADRUGE KOCKAVICA

Dana 13. veljače, u dvorani Centra za kulturu i informiranje „dr. Franjo Tuđman“ Grubišno Polje, održana je 4. Skupština zadrugara Učeničke zadruge Kockavica.

Skupštini je nazočilo 72 učenika i 12 nastavnika zadrugara.

Na dnevnom redu je bilo izvješće o realizaciji plana aktivnosti u 2011. godini, financijsko izvješće za 2011. godinu, te razmatranje programa Zadruge u 2012. godini.

Izvješća o realizaciji plana predstavili su voditelji sekcija pojedinačno svatko za svoju sekciju.

Uz izvješće o radu svaki voditelj je detaljno obrazložio i financijsko izvješće iz svoga djelokruga. Zajedničko financijsko izvješće podnijela je profesorica Ružica Bobičić.

Skupština je izvješća s impozantnim rezultatima jednoglasno usvojila burnim aplauzom a zatim i glasovanjem!

Predsjednik Učeničke Zadruge Jozo Matošević u daljnjoj raspravi izražava zadovoljstvo i pohvaljuje sve članove Učeničke Zadruge za njihov dosadašnji rad.

Na temelju Pravila Učeničke zadruge „Kockavica“  Predsjednik Učeničke Zadruge predlaže da se dodjele priznanja vanjskim članovima i suradnicima te radnicima zadrugarima za naročit doprinos u radu Zadruge.

Skupština je donijela jednoglasno odluku o dodjeli predloženih priznanja i to:

Rizman d.o.o, Mali Zdenci;

Zlatna Gruda, Braniteljska zadruga Veliki Zdenci;

Komunalac d.o.o., Grubišno Polje;

OPG Cugovčan, Poljani

Marko Smiljčić, Grubišno Polje;

Pavo Starčević, Grubišno Polje;

Gradonačelnik Zlatko Mađeruh, Grubišno Polje

Ivo Martinović, član Zadružnog odbora

Ivica Milković, školski domar

Ružica Bobičić, voditeljica ugostiteljske i prehrambene sekcije

Ivan Krajačić, strukovni učitelj ugostiteljskog posluživanja

Ivan Šoš, strukovni učitelj kuharstva

Ana Saratlija, školska knjižničarka

Ivan Novak, voditelj strojarske sekcije

Josip Horvat, stručni suradnik praktične nastave strojarstva

Ove godine, 30. ožujka izlaze mandati članovima Zadružnog odbora, pa je Skupština predložila Školskom odboru nove kandidate. U Zadružni odbor ulazi sedam članova i predloženi su:

-dva iz škole, na prijedlog Nastavničkog vijeća i to:

Jozo Matošević, ravnatelj i dosadašnji predsjednik;

Ankica Dolak, računovodstveni i administrativni radnik

-jedan iz reda roditelja i to:

Paulina Ivanović

-tri iz reda učenika i to:

Nikolina Kundak, 1.A, kuhar

Kristijan Kalanjoš, 1.A, konobar

Mihael Matković, 1.B, instalater grijanja i klimatizacije

- jedan predstavnik suosnivača Grada, odlukom Gradonačelnik i to:

Ivo Martinović, zamjenik Gradonačelnika;

Skupština je donijela prijedlog za izbor čelnih ljudi Zadruge i to:

- za predsjednika – Jozo Matošević, ravnatelj i dosadašnji predsjednik;

- za tajnika – Ankica Dolak, računovodstveni i administrativni radnik

-za stručno - pedagoškog voditelja – Ivan Čegec, školski pedagog;

Odluku o prijedlogu skupštine donijet će danas u 15:00 sati Školski odbor.

Predsjednik daje i informaciju da je zbog vremenskih neprilika otkazan posjet finalnom meču teniskog turnira PBZ Zagreb Indoors 2012. na koji se je trebalo ići početkom veljače. Istakao je da Učenička Zadruga neće ostati dužna svojim zadrugarima za njihov rad i doprinos. Ponuđeno je da zadrugari predlože gdje bi išli na izlet, te da se on realizira do sredine svibnja kako bi i maturanti dobili zasluženu nagradu za dosadašnji trud.

Sendi Cisar, dipl. oecc.