Najuspješniji 2012

Autor: Administrator , 25. 6. 2012.

PRIZNANJA, NAGRADE, SVJEDODŽBE...  2012.

PRIZNANJA I NAGRADE

NAJBOLJIM UČENICIMA I DJELATNICIMA NAŠE ŠKOLE

Dana 21. lipnja 2012. u Centru za kulturu i  informiranje „Dr. Franjo Tuđman“ održana je svečana dodjela priznanja i nagrada učenicima i djelatnicima naše škole koji su postigli izvanredne rezultate na raznim natjecanjima ili su svojim doprinosom doprinijeli ugledu i napretku škole.

Priredba je započela himnom nakon koje je uslijedila pjesma „Gaudeamus igitur“ u izvedbi učenica 1. razreda gimnazije. Svoj su nastup učenice završile poznatom pjesmom Jasmina Stavrosa „Kad se prijatelji rastaju“

Program priredbe organizirala je profesorica Ana Delić.

Naš ravnatelj Jozo Matošević pozdravio je sve nazočne izrazivši zadovoljstvo ovogodišnjim uspjehom učenika našalivši se kako svake godine ima sve više poteškoća kod nabave nagrada za toliko uspješnih učenika i djelatnika. Također je napomenuo kako je ova školska godina najbogatija do sada što se tiče maturanata. Naime, ove je godine maturiralo okruglo 100 učenika (50 gimnazijalaca i tehničara za računalstvo te 50 učenika ostalih strukovnih zanimanja).

Svečanost je uveličao gradonačelnik Zlatko Mađeruh koji se obratio prisutnima, čestitao maturantima, uspješnim učenicima i djelatnicima, te zajedno sa ravnateljem uručio priznanja i nagrade te posebne nagrade: plakete s likom Bartola Kašića, kao najveće priznanje koje naša škola dodjeljuje.

Za realizaciju programa i širenje ugleda Učeničke zadruge Kockavica i Srednje škole, priznanje je dobilo 85 učenika.

Priznanje i nagradu (knjigu „Od Otkosa-10 do Oluje“) dobilo je 45 učenika i 31 nastavnik naše škole. Tu nagradu škola dodjeljuje učenicima koji su  ostvarili zapažen uspjeh na državnim i međunarodnim natjecanjima i smotrama, osvojili jedno od prva tri mjesta na međužupanijskim i županijskim natjecanjima i smotrama te koji su ostvarili odličan uspjeh iz svih predmeta na kraju školske godine. Odličnim uspjehom školsku godinu  završilo je 84 učenika od kojih je 19  imalo petice iz svih nastavnih predmeta.

Ravnatelj je nastavnike nagradio i sa jednim, dva ili tri dana godišnjega odmora za doprinos radu i napretku naše škole.

Trojica su učenika završila cjelokupno srednjoškolsko obrazovanje ostvarivši odličan uspjeh iz svih nastavnih predmeta te su nagrađeni priznanjem i posebnom nagradom: plaketom s likom Bartola Kašića te tabletom. To su:

Marko Dujić, 4. razred programa Opća gimnazije.

Robert Tomljenović, 4. razred programa Opća gimnazije;

Dario Peteš, 4. razred programa Tehničar za računalstvo;

Plaketu s likom Bartola Kašića ravnatelj je dodijelio i našoj profesorici matematike Blaženki Orct za promicanje ugleda škole i za napredovanje u zvanje profesorice savjetnice.

Na kraju programa pozvani su razrednici 3.a, 3.b, 4.c i 4.e razreda da podijele svjedodžbe o završenom završnom razredu i svjedodžbe o završnom radu. Razrednici su svim učenicima zaželjeli uspjeh u daljnjem školovanju i radu.

Franka Frančešević, prof.