Ljetne aktivnosti

Autor: Administrator , 23. 8. 2012.

DIKLO - OBAVLJENA LJETNA STRUČNA PRAKSA UGOSTITELJSKIH PROGRAMA

LJETNA STRUČNA PRAKSA U DIKLU

I u ovoj školskoj godini , sukladno godišnjem nastavnom planu i programu obavljena je ljetna stručna praksa u priobalju za učenike prvog i drugog razreda zanimanja konobar i kuhar.

Ove godine se njih 34, podijeljeno u šest skupina, zaputilo sa svojim voditeljima u odmaralište u Diklu – ŠRC Kukavica d.o.o. te su u razdoblju od 20. lipnja do 20. kolovoza 2012. (svaka skupina po 10 dana) obavili svoju ljetnu praksu. Troškove prijevoza učenika podmirio je ŠRC Kukavica d.o.o., kao i troškove smještaja, prehrane učenika, nagrade za njihov rad, naknadu nastavnicima koji su u pratnji i nadzoru učenika.

Naša, šesta i posljednja skupina na put prema Diklu krenula je 10. kolovoza u 6 sati odlično raspoložena. Četiri učenika prvog i drugog razreda zanimanja kuhar (Marko Puškarić,-1.A, Antonio Mošocki-2.A, Marko Petrović-2.A i Danijel Kreštan-2.A) i njihova voditeljica Franka Frančešević, prof. u Diklo su stigli u pola 12 gdje su ih dočekale učenice prethodne skupine pune dojmova. Kada smo se smjestili i ručali, glavna kuharica Đurđa i voditelj odmarališta Tomislav upoznali su učenike s radom u kuhinji, njihovim obvezama, radnim vremenom i pravilima ponašanja u kuhinji kao i u odmaralištu. Pridružila nam se i jedna učenica iz prethodne skupine koja je, uz prethodnu suglasnost roditelja i ravnatelja naše škole, odlučila ostati još 10 dana na praksi u Diklu. Učenici su radili u dvije radne skupine te je tijekom večernjih sati, nakon završetka rada učenika 2. smjene, voditeljica s njima održala sastanak na kojemu je svaki učenik iznosio svoja zapažanja, što je naučio taj dan i što je sve radio te možebitne probleme koje je imao. Ujedno je svaki učenik ponaosob ocijenio dan ocjenom od 1 do 10. U dogovoru s glavnom kuharicom i voditeljem odmarališta, voditeljica i učenici su posjetili Zadar i obišli poznate zadarske znamenitosti i kupili suvenire svojim obiteljima.

Tijekom cijeloga boravka u Diklu učenici su ispunjavali svoje radne zadatke i uzorno se ponašali. Na put kući krenuli smo 20. kolovoza u 14 sati, a u Grubišno Polje smo stigli u 20 sati umorni i puni dojmova.

Praksa je obavljena uspješno, a dojmovi učenika i njihove voditeljice su izvrsni.

Franka Frančešević, prof.