UZ Kockavica

Autor: Jozo Matošević, 10. 11. 2012.

Projekt: Gradovi i općine - prijatelji djece

OCJENA PROJEKTA - GRAD PRIJATELJ DJECE

Našu je školu 9. studenoga 2012. posjetila tročlana komisija za ocjenjivanje rezultata pripremljenog projekta „Gradovi i općine – prijatelji djece“. Ocjenjivanje su prodvodila tri tima koje su predvodile članice komisije: dr. Maja Pleše Sobol, mr. Katarina Milković, Milković i dr. Dubravka Lipovac. Komisija je obišla sve udruge i ustanove koje su uključene u ovaj projekt, pa tako i našu školu. Cilj projekta je predstaviti grad u provođenju dobrih programa za djecu i mlade, te da zadovoljavaju sve standarde iz svih područja koje ovaj projekt pokriva, i to:

područje planiranja,

sigurnost djece u vašem gradu,

područje zdravlja odgoja i obrazovanja,

socijalne skrbi,

kulture športa,

slobodno vrijeme mladih,

podrška roditeljima.

Članice komisije u našoj školi pozdravio je ravnatelj Jozo Matošević, a njemu su se pridružili i gradonačelnik Zlatko Mađeruh, dogradonačelnik Branko Kašić te ostali predstavnici Grada koju su sudjelovali u provođenju ovog projekta.

Ravnatelj je predstavio našu školu kroz život i rad Učeničke zadruge Kockavica. Prikazao je rad Zadruge kroz sekcije u kojima je posebno istaknuo ugostiteljsku i poljoprivrednu gospodarsku sekciju, naglasivši doprinos Grada u osnivanju, nabavi opreme a naročito poljoprivredne mehanizacije,i partnerstvo u upravljanju, partnerstvo u provedbi projekta zapošljavanja u javnim radovima, međusobnu ispomoć u zahtjevnijim akcijama te sufinanciranje brojnih aktivnosti zadrugara.

Komisija je imala priliku vidjeti izradu sira, koji naši vrijedni učenici, pod vodstvom svoje profesorice Ružice Bobičić, pripremaju za Sajam sira koji će se održati sljedeći vikend u našem gradu. Prezentirana im je proizvodnja i ponuđena degustacija zadružnih proizvoda.

Komisija je obišla i naš plastenik te uvjerila se u učeničku proizvodnju povrtlarskih, ratarskih i voćarskih kultura.

Komisiji su predočene i aktivnosti strojarske sekcije koja je po planu danas izrađivala svijećnjake, nosače balkonskih ograda i kaveze za kuniće.

Novinarska sekcija je praćenjem svih doganja provodila svoje aktivnosti.

Prezentaciju za goste su pripremili članovi informatičke sekcije a uz ravnatelja i voditelje sekcija predstavljanju zadružnih aktivnosti doprinio je i njezin voditelj, školski pedagog Ivan Čegec.

Možemo zaključiti, kako naša škola uistinu ima potporu Grada u ostvarivanju svojih ciljeva i provođenju projekata, a nadamo se da je i komisija tu suradnju prepoznala.

Učenice: Gabrijela Novak i Hana Kanjski

Uredila: Natalija Poredski, prof.