Izvannastavne aktivnosti

Autor: Administrator , 20. 11. 2012.

10. GOSPODARSKI SAJAM - SAJAM SIRA

Prošlog vikenda otvoren je 10. jubilarni gospodarski sajam – Sajam sira u Grubišnom Polju. Sajam je trajao od 17. – 18. studenoga 2012. godine, a okupio je 133 izlagača, među kojima su se predstavili učenici i nastavnici Učeničke zadruge Kockavica naše Srednje škole Bartola Kašića Grubišno Polje.

Ovogodišnjem Sajmu pridružili su se mnogi uzvanici iz Županije i Ministarstva, a Sajam je otvorio župan Bjelovarsko – bilogorske županije Miroslav Čačija.

Učenici učeničke zadruge Kovkavica na Sajmu su sudjelovala oba dana. Zadrugari su predstavili svoj rad i uloženi trud učenika i nastavnika putem elektroničke, strojarske, informatičke, poljoprivredne, ugostiteljske i novinarske sekcije. Naši zadrugari marljivo su radili kako bi se što bolje predstavili i izložili svoje umijeće, vještine, rad i uloženi trud, pa su tako učenici elektroničke sekcije, pod vodstvom nastavnika Marija Palikuće, predstavili detektor mraka, proizvod koji su učenici izradili na praktičnoj nastavi.

Zatim, učenici strojarske sekcije, pod vodstvom nastavnika Ivana Novaka, izložili su svijećnjake i ogradu.

Proizvodi su bili na prodaju , pa su tako posjetitelji mogli i kupiti proizvode naših učenika. Iako posjetitelji nisu ništa kupili, informirali su se o programima koje naša škola nudi. Učenici informatičke sekcije, pod vodstvom nastavnika Ivana Pašalića, izradili su letke i kataloge

u kojima je predstavljen program sa zanimanjima naše škole, te prezentacijom Učeničke zadruge Kockavica koja je bila prikazana putem plazme i prijenosnog računala. Učenici poljoprivredne sekcije, pod vodstvom nastavnika Ivana Kobre, izložili su svoje povrtlarske proizvode.

U košari su se mogli vidjeti luk, kupus, karfiol, zelena salata, tikvice, kukuruz, batat i ostali proizvodi.

Učenici ugostiteljske sekcije imali su najzahtjevniji posao na ovogodišnjem Sajmu. Oni su sa svojim voditeljima Ivanom Šošom, Ivanom Krajačićem, Nenadom Vitasom i Anitom Vodvarkom pripremili izložbeni stol na kojemu su izložili slatko – slane proizvode koje su posjetitelji  mogli kušati i u suboti i nedjelju. Na ogledalima su bile izložene razne vrste kolača i kiflica.

Kuhari ugostiteljske sekcije su u subotu kuhali grah za oko 350 uzvanika, koji su konobari u 13 sati posluživali u učionicama naše srednje škole.

U nedjelju su sudjelovali u pripremi nacionalne kuhinje, kuhali su gulaš, koji su također posluživali u učionicama naše škole. U organizaciji pripreme jela sudjelovala je Turistička zajednica i Grad Grubišno Polje.

Učenice novinarske sekcije, pod vodstvom nastavnice Natalije Poredski, oba dana Sajma su popratile sva događanja na Sajmu i sve izlagače. Napisale su članak koji je objavljen na  mrežnoj stranici  naše škole i su sve popratile fotografijama, pa tako možemo vidjeti brojne uzvanike koji su posjetili naš izložbeni prostor, među kojima su se našli gradonačelnik Grada Grubišno Polje Zlatko Mađeruh, direktor Turističke zajednice Bjelovarsko – bilogorske županije gospodin Antun Turčić, saborski zastupnik Stjepan Milinković, svjetski šampion -  paraolimpijac Darko Kralj i mnogi drugi posjetitelji koji su kušali slastice naših vrijednih zadrugara te se informirali o programima koje naša škola nudi.

Učenici naše škole sudjelovali su i u kulturno – umjetničkom programu. Plesali su u folklornom društvu, glumili u kazališnim predstavama koje su bile izvedene u Centru za  kulturu i informiranje dr. Franjo Tuđman, u subotu 17. studenoga, povodom Noći kazališta, a tamburaši, pod vodstvom nastavnika Ivana Novaka, odsvirali su i nekoliko pjesma u subotu na samom Sajmu.

Organizacija oko izložbenog prostora i izlaganja proizvoda naše srednje škole trajala je 3 dana, pa su tako u petak, 16. studenoga, bili prisutni nastavnici: Ružica Bobičić, Miroslav Kobra, Ivan Krajačić, Ivan Šoš, Ivan Novak i pedagog Ivan Čegec, a u pripremi su im se pridružili i učenici: Robert Damjanović, Kristijan Kalanjoš, Nenad Glumac, Goran Glumac, Željko Kalanjoš, Damir Kalanjoš, Kristina Ciber, Danijel Kreštan, Mario Sljepančević, Marinela Kolar, Nikolina Kundak, Jelena Komljenović i Zlatko Đurđević.

U subotu, 17. studenoga, izložbenom prostoru naše škole pridružili su se nastavnici: Irena Hrgić Dujmović, Nina Gorša te učenici Učeničke zadruge Dejan Mačkić, Valerija Bukovac, Antonijo Delić, Marina Abramušić, Kristina Kubišta, Marina Čavić, Leon Ružička, Matea Tavra, Krešo Tomašek i Domagoj Krtić.

U nedjelju, 18. studenoga, nastavnici koji su bili prisutni na izložbenom prostoru naše škole su Sendi Cisar i Natalija Poredski kojima se kasnije pridružio i nastavnik Dragan Dmitrašinović, te učenici Ivan Grdić, Marija Jurjević, Natalija Kisela, Ivan Bosak, Tamara Berger, Ana Puljić, Marin Kubišta i Ivan Trandler.

Učenice novinarske sekcije Gabrijela Novak, Hana Kanjski, Ivana Matić i Marina Zalović bile su prisutne na oba dana Sajma. One su vodile bilješke i sakupljale informacije o cjelokupnom događanju, ali posebno radu naših zadrugara, a sve su popratile i fotografijama.

Naš ravnatelj Jozo Matošević je svojom nazočnošću u sve dane priprema i tijeka Sajma bio na raspolaganju za sve nedoumice i hitna rješenja, a na završetku je izrazio svoje zadovoljstvo nastupom i zalaganjem Zadrugara, kako učenika tako i radnika škole i vanjskih suradnika. Pohvalio ih je za nesebičan doprinos u organizaciji i provedbi nastupa na Sajmu, a njemu su se pridružili župan Miroslav Čačija i gradonačelnik Zlatko Mađeruh, koji je uručio zahvalnicu Učeničkoj zadruzi Kockavica Srednje škole Bartola Kašića Grubišno Polje za sudjelovanje u organizaciji 10. gospodarskog sajma- Sajma sira.

Učenice: Marina Zalović,

Ivana Matić,

Hana Kanjski,

Gabrijela Novak

Uredila: Natalija Poredski, prof.

« Travanj 2024 »