Stručno usavršavanje

Autor: Administrator , 21. 6. 2013.

STUDIJSKO PUTOVANJE NASTAVNIKA

I TEHNIČKOG OSOBLJA U VUKOVAR

U četvrtak 20. lipnja 2013. godine ravnatelj Jozo Matošević organizirao je studijsko putovanje u Vukovar za nastavnike i ostale djelatnike naše škole.

U  7 sati djelatnici su se okupili u krugu škole te smo se autobusom zaputili prema gradu heroja – Vukovaru.

Oko 10 sati stigli smo na Trpinjsku cestu, poznatu kao groblje tenkova. Nakon razgledavanja muzeja i prisjećanja na herojske pothvate branitelja s Blagom Zadrom na čelu, stigli smo u Vukovar gdje smo uz pratnju vodiča prvo posjetili Vukovarsku bolnicu iz koje smo se kasnije uputili prema dvorcu Eltz. U dvorcu smo prošetali kroz gradski muzej, a korisne informacije o jednoj od najpoznatijih baroknih građevina u Hrvatskoj, dobili smo od kustosa muzeja.

Obilazak smo nastavili u muzeju oružja u vojarni uz detaljno upućivanje Josipa Nedića, vukovarskog branitelja, koji nas svojim tumačenjima vraćao u stvarna ratna događanja s preciznim upućivanjem na položaje neprijatelja i branitelja.

U 14 sati bio je organiziran ručak u restoranu Pleter gdje nas je dočekao vlasnik i ljubazno osoblje restorana. Nakon ručka i ugodnog druženja uputili smo se prema Spomen domu Ovčari i Memorijalnom groblju.

Na povratku kući posjetili smo bijeli križ na ušću Dunava. Povratak kući je slijedio oko 21 sat, a u Grubišno Polje vratili smo se oko 23 sata.

Putovanje je bilo poučno, korisno i vrlo emotivno, a cilj ove stručne ekskurzije bio je upoznati djelatnike škole s onim što su Vukovarci i branitelji toga grada proživjeli kobne 1991. godine što nikako i nikada ne smijemo zaboraviti.

Natalija Poredski, prof.

« Travanj 2024 »