Učenička zadruga Kockavica

Autor: Administrator , 27. 8. 2013.

USPJEŠNA 8. KUKURUZIJADA

8. KUKURUZIJADA

GRUBIŠNO POLJE – u nedjelju, 25. kolovoza 2013. godine, u organizaciji Učeničke zadruge Kockavica Srednje škole Bartola Kašića, u suradnji s Gradom Grubišno Polje i Centrom za kulturu i informiranje dr. Franjo Tuđman, održana je 8. kukuruzijada.

Manifestacija se održavala na gradskoj tržnici zbog lošeg vremena, ali ipak je okupila velik broj učenika, nastavnika i građana Grubišnoga Polja.

Kukuruzijada je tradicijsko okupljanje u čast radu, entuzijazmu, a posebno kukuruzu, namirnici čiju slast i hranjivost želimo ponovno popularizirati, a jela pripremljena od kukuruznog brašna ponovno vratiti na naše stolove.

Nedjeljno popodne proveli smo ugodno, družeći se i prisjećajući se davnih i starih tradicionalnih okusa i jela.

Učenici Učeničke zadruge pripremili su različite slastice od kukuruza i kukuruznog brašna te su kuhali kukuruz šećerac koji su dijelili svim posjetiteljima. Svaki posjetitelj koji je pojeo svoj kukuruz mogao je dobiti besplatnu tombolu te se boriti za glavnu nagradu, a prosudbeno povjerenstvo odabralo je najbolji proizvod pripremljen od kukuruza te dobitniku uručio nagradu.

Osim degustiranja slastica, kukuruza šećerca i  izvlačenja tombole, na Kukuruzijadi je bio i kulturno umjetnički program u kojem su sudjelovale mažoretkinje Grada Grubišnoga Polja, Folklorni ansambl Centra za kulturu i informiranje dr. Franjo Tuđman te Tamburaški sastav folklornog ansambla, a voditeljice programa su bile profesorice naše škole Ana Ivšić i Ana Delić.

Nakon kulturno umjetničkog programa uslijedile su zabavne igre, u kojima su se posjetitelji natjecali u brzom jedenju kukuruza, nošenju kukuruza u žlici, runjenju kukuruza te slaganju stavica od kukuruzovine.

Na početku ove već tradicionalne manifestacije, svim uzvanicima obratio se i ravnatelj naše škole Jozo Matošević, gradonačelnik Grada Grubišnoga Polja Zlatko Mađeruh te župnik Vječeslav Magić koji je blagoslovio sve proizvode.

Kako bi bila moguća ova manifestacija, potrebni su i donatori i sponzori koji su se odazvali u velikom broju, pa se zahvaljujemo: BC institutu Zagreb, Gradskoj knjižnici Mate Lovrak Grubišno Polje, Obiteljskom pčelarstvu „KOBRA“ Grubišno Polje, Tekstilnom obrtu – Stjepan Novak Grubišno Polje, „AHAC“ d.o.o. Grubišno Polje, „ZDENKA“- mliječni proizvodi d.o.o. Veliki Zdenci, UZ „KOCKAVICA“ Grubišno Polje, Turističkoj zajednici Grada Grubišno Polje, OPG Marka Smiljčića Grubišno Polje, OPG Pavla Starčevića Grubišno Polje, „RIZMAN“ d.o.o., Mali Zdenci, OPG Ive Vranića Orlovac, OPG Dejana Šuloga Veliki Zdenci, OPG Ivana Cugovčana Poljani, „LABEL“ d.o.o. Grubišno Polje.

Novinarska sekcija UZ Kockavica

« Travanj 2024 »