I u mom gradu Vukovar svijetli

Autor: Administrator , 18. 11. 2013.

ZAPALJENI LAMPIONI KOLONI SJEĆANJA

- S POŠTOVANJEM

Povodom Dana sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. godine i ove smo godine u suradnji s Gradom organizirali paljenje svijeća u spomen i vječno sjećanje na brojne nevine žrtve Vukovara - grada heroja.

U nedjelju, 17. studenoga, duž ulica Nikole Šubića Zrinskog, Braće Radića i na Trgu Bana Jelačića učenici su u pratnji svojih nastavnika i ravnatelja škole, zajedno s gradonačelnikom Zlatkom Mađeruhom i predstavnicima Grada i učenicima Osnovne škole te brojnim građanima, u 18 sati zapalili svijeće kako bi odali počast žrtvama Vukovara i time se pridružili brojnim gradovima diljem Republike Hrvatske u akciji "I u mom gradu Vukovar svijetli".

Ovaj dan obilježen je u našoj školi i radijskom emisijom, dok su učenici 2. razreda,  koji su sudjelovali u kvizu "Znajući prošlost u sigurniju budućnost " jutros u ranim jutrarnjim satima otputovali u  Vukovar, u organizaciji Udruge hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata, županije Bjelovarsko-bilogorske, grada Grubišnog Polja i naše škole da bi sudjelovanjem u Koloni sjećanja odali počast žrtvi Vukovara.

« Travanj 2024 »