Učenička zadruga Kockavica

Autor: Administrator , 18. 11. 2013.

11. GOSPODARSKI SAJAM -SAJAM SIRA

Sajam je trajao od 16. do 17. studenoga 2013. godine, a okupio je mnoštvo izlagača, među kojima su se predstavili i učenici i nastavnici naše Učeničke zadruge „Kockavica“.

Ovogodišnji Sajam posjetili su mnogi uzvanici, a Sajam je otvorio župan Bjelovarsko – bilogorske županije, Damir Bajs. Toplim riječima obratio se i gradonačelnik Zlatko Mađeruh.

Učenici članovi Učeničke zadruge „Kockavica“ predstavili su svoj rad i uloženi trud učenika i nastavnika putem elektroničarske, strojarske, informatičke, poljoprivredno-prehrambene, ugostiteljske i novinarske sekcije. Uz pedesetak učenika školu je zastupalo dvadesetak nastavnika i zaposlenika škole na čelu s ravnateljem Škole i predsjednikom Učeničke zadruge,  Jozom Matoševićem. Za postavljanje izložbenog prostora i koordinaciju s ostalim voditeljima i učenicima bio je zadužen stručno-pedagoški voditelj Zadruge, Ivan Čegec.

Poljoprivredno-prehrambena sekcija, čiji su voditelji Ružica Bobičić i Juraj Ostoić, izlagala je i prodavala tikvice butternut, batat, jabuke, džem od jabuka, pekmez od šljiva, kompot od jabuka i bilogorski meki sir.

Učenici elektroničke sekcije, pod vodstvom nastavnika Marija Palikuće, predstavili su vlastiti detektor mraka.

Zatim, učenici strojarske sekcije pod vodstvom nastavnika Ivana Novaka, izložili su i prodavali gajbu za kuniće, ogradu, svijećnjake od rebrastog željeza i stalke za bor.

Informatičarska sekcija pod vodstvom nastavnika Ivana Pašalića surađivala je s ostalim sekcijama u vidu pripreme naljepnica i deklaracija, kataloga i letaka te prezentacije Učeničke zadruge „Kockavica“.

Ugostiteljska sekcija je sa svojim voditeljem Ivanom Krajačićem, Ivanom Šošem i mentorima Nenadom Vitasom i Anitom Vodvarkom na izložbenom prostoru izložila postavu za svečani meni kao i slatki izložak šah roladu, a u nedjelju su kuhali i jelo nacionalne kuhinje – pileći perkelt. U organizaciji pripreme jela sudjelovala je Turistička zajednica i Grad Grubišno Polje.

Učenice novinarske sekcije, pod vodstvom nastavnice Ivane Tadić Novalić, popratile su fotografijama sva događanja i sve izlagače na Sajmu. Napisale su članak koji je objavljen na  mrežnoj stranici naše škole.

Prvi dan sajma uljepšali su plesovi rodne nam Bilogore, KUD-ova Kapela, Oriovac, Nova Rača, Jalžabet, Virovitica, naš Folklorni ansambl te mažoretkinje Pisarovine i Grubišnoga Polja.

Neki od izlagača pletenih proizvoda zabavili su nas zanimljivom modnom revijom na kojoj su se mogle vidjeti kape, šalovi, veste, rukavice i ostali pleteni proizvodi, a dan je začinio tamburaški koncert tamburaša Jalžabeta, Grđevca i Centra za kulturu i informiranje „Dr. Franjo Tuđman“.

Drugi dan sajma pjesmom i plesom predstavile su se nacionalne manjine: Češke besede Treglava, Veliki i Mali Zdenci.

Nagrada za šampiona sajma pripala je OPG-u Ankice Mađarić iz Koprivnice, a nagrada za najljepše uređen izložbeni prostor Srednjoj gospodarskoj školi iz Križevaca.

Na kraju valja napomenuti kako je Sajam bio iznimno uspješan, a treba i posebno istaknuti trud i zalaganje učenika članova Učeničke zadruge koji su svojom aktivnošću i susretljivošću zaslužili brojne simpatije posjetitelja Sajma.

Anamarija Fabro, 1.C

« Travanj 2024 »