Aktivnosti za vrijeme zimskog odmora učenika

Autor: Administrator , 17. 1. 2014.

INFORMACIJA O ODRŽANIM PRIPREMAMA ZA DRŽAVNU MATURU I IZVANNASTAVNIM AKTIVNOSTIMA ZA VRIJEME ZIMSKOG ODMORA UČENIKA

Pripreme za državnu maturu iz Hrvatskoga jezika - Kristina Vrbicki, mag.educ.

Datum održavanja: 7. siječnja 2014.

Vrijeme održavanja: 8.30 – 11.00

Broj učenika: 17 učenika 4.e razreda

Sadržaj:

Uvod: Opće upute za rješavanje ispita državne mature iz hrvatskoga jezika

Glavni dio: Probna matura iz hrvatskoga jezika, osnovna razina

Završni dio: Analiza ispita

Datum održavanja: 8. siječnja 2014.

Vrijeme održavanja: 12.30 – 14.00

Broj učenika: 7 učenika 4.e razreda

Sadržaj:

Uvod : Opće upute za rješavanje ispita državne mature iz hrvatskoga jezika

Glavni dio: Probna matura iz hrvatskoga jezika, viša razina

Završni dio: Analiza ispita

Pripreme za državnu maturu iz Matematike – Blaženka Orct, prof.

Tri dana po tri sata radili smo A razinu. To znači ponavljanje opširnog i zahtjevnijeg gradiva sva četiri razreda.

Tri dana po tri sata radili smi B razinu. Rješavali smo već provedene ispite. S tim smo ponovili i utvrdili gradivo prvog i drugog razreda jer samo to će biti na ispitu B razine.

Učenici su se mom pozivu odazvali u velikom broju. Zainteresirani su i maksimalno se trude da bi im rezultat na maturi bio što bolji.

Na pripreme su se odazvali uz gimnazijalce i tehničari za računalstvo koji će svi polagati ove godine državnu maturu.

Zadovoljna sam i sretna što smo dio zimskog odmora učenika iskoristili korisno !!!

Pripreme za državnu maturu iz Matematike - Dalibor Lacina, prof.

Izvannastavna aktivnost pripreme za državnu maturu iz matematike održana je 23. i 27. prosinca u vremenu od 9.00 do 12.00. Na pripremi za državnu maturu iz matematike sudjelovali su učenici 4.e razreda i to po 8 učenika u oba termina, od ukupno 28 učenika u tom razredu. Na pripremama za državnu maturu iz matematike obrađivali smo i rješavali zadatke iz gradiva koji se pojavljuje na državnoj maturi iz matematike.

Priprema učenika za državnu maturu iz Psihologije - Nina Plažanin, dipl. psih.-prof.

Datum održavanja: 27. prosinca 2013.

Vrijeme održavanja: 09:00 – 11:00

Prisutni učenici: učenice 4.C razreda ( Dora Polašek, Matea Kubin, Monika Brekalo, Tea                                                               Jurak)

Obrađene teme:

Uvodni dio – razgovor o državnoj maturi i upoznavanje učenica sa sadržajem rada

Obrada tema:

-određenje psihologije

- razvoj psihologije

- teorijski pristupi u suvremenoj psihologiji

- temeljne i primijenjene grane suvremene psihologije

- redoslijed postupaka u psihološkim istraživanjima

- metode istraživanja u psihologiji

- metode prikupljanja podataka u psihologiji

Završni dio – uvježbavanje obrađenog gradiva

Pripreme za državnu maturu iz Informatike - Ivan Pašalić, dipl. ing.

Izvannastavna aktivnost pripreme za državnu maturu iz informatike održana je 7., 8., 9. i 10. siječnja 2014. u vremenu od 11.30 do 13.30. Na pripremi za državnu maturu iz informatike sudjelovali su učenici 4.e razreda i to kako slijedi: 7. i 8. siječnja 2014. 7 učenika, 9. siječnja 2014. 6 učenika i 10. siječnja 2014. 2 učenika, od ukupno 28 učenika u tom razredu. Na pripremama za državnu maturu iz informatike obrađivali smo i rješavali zadatke iz gradiva koji se pojavljuje na državnoj maturi iz informatike.

Pripreme za državnu maturu iz Kemije - Tanja Horaček, prof.

Pripreme za Državnu maturu iz kemije održane suu razdoblju od 8. do 10. siječnja 2014. godinepod vodstvom nastavnice biologije i kemije Tanje  Horaček, prof.

Škola ih je ponudila učenicima 4. C i 4. E razreda koji imaju namjeru izabrati kemiju kao izborni predmet na Državnoj maturi. Sudjelovalo je troje učenika 4. C razreda, a radilo se u terminu od 10 do 12 sati.

Cilj je bio ponoviti gradivo kemije od prvog do trećeg razreda gimnazije i riješiti problemske zadatke s ispita Državne mature održanih prethodnih godina, kako bi se učenici što kvalitetnije pripremili za rješavanje ovogodišnjeg ispita,a  uz mentorsku pomoć  njihove predmetne nastavnice.

Pripreme su provedene prema planu na opće zadovoljstvo uključenih učenika i nastavnice, te se planira njihov nastavak tijekom proljetnih praznika.

Programi stipendiranja e-twinning: Marta Hajsok

Održano 8., 9. i 10.1. 2014.g., od 9 do 12 sati.

Aktivnost je pohađalo 7 učenika.

Stolni tenis:  Zvonko Herceg, prof.

Održano 7., 8., 9. i 10. 1. 2014.g., od 10 do 12 sati.

Aktivnost su pohađala 3 učenika.

Filmski klasici: Maja Zalović, prof.

Održano 8. 1. 2014. , od  10:30 do 12:30 sati.

Aktivnost je održana s 3 nazočne učenice.

Poslovni engleski: Martina Cug, prof.

Izvannastavna aktivnost (Poslovni engleski) tijekom zimskih praznika održana je u utorak, 7.1.2014., od 10 do 12 sati. Odazvalo se dvoje učenika, iako su pozvani svi iz grupe od šestero. Učenici su radili na tekstu, razvijali sposobnost čitanja s razumijevanjem, usvajali novi vokabular poslovnog engleskog te primjenjivali usvojeno znanje na zadacima s radnih listića.

Izvannastavna aktivnost mali nogomet (učenici) – Boris Horvat, prof

Izvannastavna aktivnost mali nogomet za učenike održavana je 23., 27. i 30 prosinca 2013. te 3., 7. i 10. siječnja 2014. godine od 11-12 sati u školskoj sportskoj dvorani pri čemu je aktivno sudjelovalo 14 učenika naše škole koji su i za vrijeme zimskog odmora za učenike brinuli o vlastitoj tjelesnoj i psihološkoj spremi, a time se i aktivno pripremali za nadolazeća sportska natjecanja.