Stručni izlet

Autor: Administrator , 12. 2. 2014.

NAŠI UČENICI NA 10. MEĐUNARODNOM PČELARSKOM SAJMU

Učenici naše škole u posjetu 10. međunarodnom pčelarskom sajmu u Gudovcu

Na Sajamskom prostoru Gudovac pored Bjelovara u organizaciji Bjelovarskog sajma d.o.o., Hrvatskog pčelarskog saveza i Pčelarskog saveza Bjelovarsko-bilogorske županije, 8. i 9. II. 2014. godine održan je

10. međunarodni pčelarski sajam.

Na Sajmu je nastupilo preko 100 izlagača, a Sajam je posjetilo više od osam tisuća posjetitelja iz Republike Hrvatske i okolnih država.

Kao i na dosadašnjim pčelarskim sajmovima koje je organizirao Bjelovarski sajam d.o.o., Sajam je, uz čitav niz događanja i popratnih sadržaja za izlagače i posjetitelje, podijeljen u 3 osnovne cjeline:

1. izložba i prodaja meda te proizvoda od meda - Paviljon 1, Paviljon 8 i Paviljon 9

2. izložba i prodaja pčelarske opreme - Paviljon 2 i Paviljon 8,

3. edukativni dio - Paviljon 4 (Aukcijska dvorana).

Sajam su posjetili i učenici naše škole, Poljoprivredni gospodarstvenici 1. i 2. razreda njih 8 ( Miro Mađeruh, Tomislav Žban, Danijel Šturlić, Domagoj Krtić, Krešimir Tomašek, Tibor Doležal, Marin Kubišta, Ivan Trandler), te njihovi nastavnici iz stručnih poljoprivrednih predmeta i praktične nastave (Juraj Ostoić i Zoran Jančar).

Na sajmu su upoznati sa raznovrsnom pčelarskom opremom, brojnim proizvodima i mogućnostima pčelarstva, sve važnije grane poljoprivrede, ali i izuzetno važne proizvodnje i uzgoja za opstanak ljudske vrste.

Učenici su bili i gosti kod svog bivšeg profesora te jednog od najboljih uzgajivača pčela matica u Republici Hrvatskoj dipl. ing. Miroslava Kobre, koji ih je počastio sa nekim od pčelarskih proizvoda, te pozvao u posjet na njegov pčelinjak kad počnu radovi, da sve viđeno na ovom sajmu vide i primijenjeno u proizvodnji.

Grubišno Polje, 11.02.2014. godine

Juraj Ostoić dipl. ing agronomije