Posjet osmaša iz Nove Rače

Autor: Administrator , 13. 3. 2014.

TERENSKA NASTAVA UČENIKA 8. RAZREDA

OŠ NOVA RAČA

Grubišno Polje, 13. ožujka 2014.

Danas su našu školu posjetili učenici osmih razreda Osnovne škole Nova Rača u potrazi za informacijama o mogućnostima daljnjeg školovanja u našoj školi.

Učenike i njihove nastavnike dočekao je nastavnik Ivan Novak. Upoznao je učenike s povješću Grubišnoga Polja, životom i djelom Ivana Nepomuka Jemeršića i Bartola Kašića.

U školi su učenike dočekali i pozdravili ravnatelj Jozo Matošević i pedagog Ivan Čegec. Nakon pozdravne riječi ravnatelja, učenici su pogledali kratku prezentaciju o školi i obrazovnim programima te su upoznati s radom Učeničke zadruge „Kockavica“.

Učenici i nastavnici obišli su prostorije škole i sve specijalizirane radionice i laboratorije gdje su ih dočekali nastavnici i učenici strukovnih programa.

U prostorijama Vatrogasnog doma dočekali su ih nastavnici ugostiteljskih programa, Ivan Krajačić i Ivan Šoš koji su ih prezentacijom uveli u svijet kuhara i konobara. Učenici su se mogli upoznati i s dijelom rekvizita koje u svom poslu koriste ugostitelji. Učenici su surađivali i pokazali posebnu zainteresiranost za dio izlaganja koji se odnosio na osiguranu ljetnu praksu na moru.

Terenska nastava osmih razreda nastavljena je posjetom i obilaskom Spomen sobe Udruge dragovoljaca Domovinskog rata „Bilogora '91.“, Vile Moj mir i Tvornice kontejnera Prima Tehničar gdje su učenici dobili uvid u sam rad tvornice.

Iz razgovora s učenicima saznali smo kako su još uvijek neodlučni oko odabira nastavka školovanja. Nastavnici koji su bili u pratnji osnovnoškolaca izrazili su svoje zadovoljstvo ovakvim načinom prezentacije mogućnosti daljnjeg obrazovanja i profesionalne orijentacije.

Nastavnici naše škole zahvalili su se gostima na dolasku te naglasili kako su vrata naše škole širom otvorena novim generacijama učenika.

Novinarska družina