Obilježen Dan škole

Autor: Administrator , 17. 3. 2014.

„ŠIRENJE VIDIKA NA IZVORIMA NOVIH SPOZNAJA“

Grubišno Polje, 14. ožujka 2014.

Dana 2. ožujka 1992. godine Povjerenik Vlade Republike Hrvatske za Grubišno Polje preimenovao je tadašnji Centar za usmjereno obrazovanje u Srednju školu Bartola Kašića. Taj datum odabran je za obilježavanje Dana škole, a svake ga godine proslavljamo prvi petak nakon 2. ožujka. Iznimno, zbog preklapanja sa Županijskim natjecanjem iz Povijesti, ove godine Dan škole obilježili smo u petak 14. ožujka.

Učenici i zaposlenici naše škole s uzvanicima obilježili su 22. obljetnicu naslovljavanja Škole imenom hrvatskoga jezikoslovca i isusovca Bartola Kašića i to, kao i do sada, radno i slavljenički.

Naš ravnatelj Jozo Matošević pozdravio je sve nazočne, upoznao ih sa značajem obilježavanja Dana škole, dnevnim protokolom, svima poželio uspješan radni dan te riječ predao zamjeniku gradonačelnika Grubišnoga Polja Daliboru Jurini. Zamjenik gradonačelnika istaknuo je zadovoljstvo ovakvim načinom obilježavanja Dana škole te izvrsnom suradnjom Grada i Škole.

Prema projektu “Širenje vidika na izvorima novih spoznaja” u školi je kroz tri nastavna sata održano šesnaest predavanja s temama koje su učenici sami odabrali.

Odabrane teme bile su:

1.      ŠPORT I ZDRAVLJE Mira SERETIN ŠLAJS, prof.
 Hrvatski zavod za javno zdravstvo Bjelovar

2.      STRES, EMOCIJE I AGRESIVNOST MEĐU MLADIMA Renata HUNJADI BRZOVIĆ, prof. psihologije,  Iva MANESTAR, dr. med. spec. psihijatar          Hrvatski zavod za javno zdravstvo Bjelovarsko-bilogorske županije

3.      DOMOVINSKI RAT Natko MARTINIĆ-JERČIĆ i Ivan RADOŠ, doktorandi Hrvatskog memorijalno-dokumentacijskog centra Domovinskog rata

4.      SPOLNOST, REPRODUKTIVNO ZDRAVLJE Prim. Tvrtko KOVAČEVIĆ, dr. med., spec. ginekolog – Županijska bolnica Virovitica

5.      STANJA NEPOSREDNO OPASNA PO ŽIVOT Marijan LUKIĆ, dr. med., spec. opće medicine

6.      TRGOVINA LJUDIMA I RODNA RAVNOPRAVNOST Jelena KOLESARIĆ, Davor DESKAR i Jelena PARIPOVIĆ, Aktivisti SOS Virovitica

7.      KUDA NAKON SREDNJE ŠKOLE Renata JAKIĆ, Anita VILNER,  Hrvatski zavod za zapošljavanje, Područni ured Bjelovar

8.      KAMO NAKON SREDNJE ŠKOLE? Julijus KOLAČEK, Zdenko PAHL, Željko JUKIĆ, Hrvatska obrtnička komora BBŽ

9.      TESTIRANJE NA OPOJNA SREDSTVA (droga, alkohol), ULOGA PSA U POLICIJSKIM POSTUPANJIMA Barbara VUKALOVIĆ, službenica za prevenciju, Policijska uprava Bjelovarsko-bilogorska, Mario MURTIĆ, detektiv, vodič psa za otkrivanje droge, Policijska uprava Bjelovarsko-bilogorska, Dubravko ŠKREBLIN, službenik za prevenciju, Policijska uprava Bjelovarsko-bilogorska, Igor BRUŽA, policijski službenik, PP Grubišno Polje

10.  PARANORMALNE POJAVE Bernard CVITKOVIĆ, mr. mikrobiologija, Mikrobiološki laboratorij Grubišno Polje

11.  MASONI I ILUMINATI Monika VOJVODIĆ-ANDRIČEVIĆ, prof. povijesti, SŠ Bartola Kašića Grubišno Polje

12.  PODVOJENA LIČNOST Nina PLAŽANIN, dipl. psiholog. - profesor, SŠ Bartola Kašića Grubišno Polje

13.  ZNAKOVNI JEZIK Nina PLAŽANIN, dipl. psiholog. - profesor, SŠ Bartola Kašića Grubišno Polje

14.  SMAK SVIJETA Ana IVŠIĆ, dipl. kateheta, SŠ Bartola Kašića Grubišno Polje

15.  TEORIJA ZAVJERE Jozo MATOŠEVIĆ, prof. povijesti, ravnatelj SŠ Bartola Kašića Grubišno Polje

16.  PUTOVANJE U SVEMIR Vladimir IVIĆ, prof. povijesti i geografije, SŠ Bartola Kašića Grubišno Polje

Nakon predavanja uslijedio je prigodan zabavni program u Centru za kulturu i informiranje „Dr. Franjo Tuđman“ koji su pripremile učenice 3.C razreda, Mihaela Kramarić i Karla Matijanić, uz vodstvo nastavnice hrvatskoga jezika i bohemistike Kristine Vrbicki.

Zabavni program sadržavao je nastup vokalno – instrumentalnog sastava naše škole, nastup naših učenika polaznika glazbene škole Brune Bjelinskog Daruvar, nastup školske Dramske družine s predstavom „U očekivanju Godota“ te podjelu priznanja za postignute rezultate na športskim natjecanjima povodom Dana škole iz malog nogometa, stolnog tenisa i šaha.

Vrativši se u školu, zaposlenici i predavači analizirali su rezultate ankete provedene među učenicima nakon odslušanih predavanja. Rezultati ankete pokazali su zadovoljstvo učenika organizacijom Dana škole i predavačima. Učenici smatraju da će teme koje su slušali imati više utjecaja na njihov profesionalni izbor i veću angažiranost na nastavi. Teme koje su predložili za sljedeći Dan škole jesu tehnike i tehnologija, moda, vojna obuka.

Nakon radnog dijela održana je evaluacija Dana škole, dodjela potvrda i zahvalnica predavačima na održanom predavanju te prigodan dar, kao i dodjela zahvalnica školskim donatorima, partnerima i suradnicima.

Predavači su izrazili svoje zadovoljstvo načinom na koji proslavljamo Dan škole rekavši kako je to izvrstan način da se učenicima pruži mogućnost da čuju teme koje sami odaberu te su izrazili spremnost i ubuduće osobno sudjelovati i doprinijeti napretku naše škole.

Na kraju protokola ravnatelj je pozvao uzvanike i zaposlenike škole na zajednički ručak pa smo uz jelo i razgovor nastavili ugodno druženje.

Novinarska družina