Humanitarna akcija "I ja želim pomoći"

Autor: Administrator , 2. 6. 2014.

USPJEŠNO ZAVRŠENA HUMANITARNA AKCIJA "I JA ŽELIM POMOĆI"

Grubišno Polje, 2. lipnja 2014.

U humanitarnoj akciji „I ja želim pomoći“, koju je naša škola provodila od ponedjeljka, 26. svibnja 2014., do petka, 30. svibnja 2014., s ciljem prikupljanja materijalnih sredstava za pomoć osobama stradalim u poplavama, sudjelovali su svi zainteresirani učenici i zaposlenici naše škole.

Prikupljanje donacija organizirano je od 7 do 8 sati i od 11 do 12 sati  svakoga dana u sportskoj učionici koja je u sklopu školske radionice. Temeljem zaključka Nastavničkog vijeća od 22. svibnja 2014. o provedbi humanitarne akcije u našoj školi ravnatelj je imenovao Povjerenstvo za provedbu humanitarne akcije u sastavu: Franka Frančešević, Ankica Dolak Kudelić i Ivica Milković.

Dana 2. lipnja 2014. god. Povjerenstvo i predsjednik Gradskog društva Crvenog križa Grubišno Polje Milorad Tomić pristupili su primopredaji donacija. U akciji je prikupljeno više od 320 artikala hrane, vode, potrepština za djecu, sredstava za higijenu, pribora za čišćenje, hrane za životinje, pomoćnih ležajeva.

U izjavi za radio Grubišno Polje ravnatelj je izrazio zadovoljstvo odzivomi doprinosom  učenika i radnika škole i izrazio nadu da će ponovo pokrenuti istu akciju u rujnu, na početku sljedeće školske gidine. Ravnatelj je mišljenja da će obiteljima s poplavljenih područja nakon povratka nedostajati sve za koliko - toliko pristojan život, jer im polavom sve uništeno. Naglasio je i doprinos Učeničke zadruge Kockavica čiji je Zadružni odbor donio odluku o uplati pomoći Učeničkoj zaduzi Klasje iz Strukovne škole Županja, što je tijekom prošlog tjedna i realizirano.

Zahvaljujemo se svima koji su pomogli svojim donacijama!

Franka Frančešević, prof.