Izvannastavne aktivnosti

Autor: Administrator , 4. 11. 2014.

KVIZU  O DOMOVINSKOM RATU

ŽUPAN DAMIR BAJS

OSOBNO OTVORIO NATJECANJE U NAŠOJ ŠKOLI

„ZNAJUĆI PROŠLOST U SIGURNIJU BUDUĆNOST“

Danas, 4. studenog, svi učenici  drugih razreda  srednjih škola naše županije sudjelovali su i ove godine u kvizu  o domovinskom ratu „Znajući prošlost u sigurniju budućnost“ u organizaciji  Udruge dragovoljaca Domovinskog rata  Bjelovarsko-bilogorske županije, uz potporu Ministarstva branitelja RH.  Kviz su ispunjavali svi učenici drugih razreda, a učenike naše škole prije ispunjavanja kviza pozdravio je i župan Damir Bajs. Župan je učenicima čestitao na izboru ovakvoga oblika izvannastavnih aktivnosti, podsjetio ih je na okolnosti i žrtve ugrađene u temelje Domovine te poželio uspjeh u rješavanju odgovora ovoga poticajnoga i nagradnoga kviza. Nazočnima je prigodno čestitao Dan Grada. Uz župana Bajsa učenike i nastavnike pozdravio je i naš ravnatelj Jozo Matošević, predsjednik UHDDR-a Stipe Šola, kao i gradonačelnik Grubišnog Polja Zlatko Mađeruh.

Cilj ovoga kviza je učenike pobliže upoznati s događanjima vezanim uz noviju hrvatsku povijest, odnosno Domovinski rat. Učenicima su 10-ak dana prije samoga kviza podijeljeni pisani materijali u kojima su obuhvaćena sva pitanja koja će se pojaviti u kvizu. Materijale su pripremili profesori povijesti uz sudjelovanje predstavnika Udruge. Vrednuje se ukupni rezultat koji postigne svaki razred tako što se odredi postotak točnih odgovora svih učenika toga razreda. Nagrada za najbolji razred put je u herojski grad Vukovar  18. studenog 2014. god.

U deset godina provođenja projekta »Znajući prošlost u sigurniju budućnost« test znanja ispunjavalo je gotovo 23 tisuće srednjoškolaca.