Priznanja i nagrade učenicima i radnicima na kraju nastavne godine 2014./15.

Autor: Administrator , 18. 6. 2015.

GABRIJELA NOVAK NAJUSPJEŠNIJA UČENICA

ZVONKU HERCEGU PLAKETA S LIKOM BARTOLA KAŠIĆA

Dana 18. lipnja 2015. u Centru za informiranje i kulturu „Dr. Franjo Tuđman“ održana je svečana dodjela priznanja i nagrada učenicima i nastavnicima naše škole koji su postigli izvanredne rezultate na raznim natjecanjima.

Priredba je započela himnom. Potom smo svečanu dodjelu nastavili kulturno – umjetničkim programom koji su osmislili učenici 3. razreda gimnazije pod vodstvom nastavnice Kristine Vrbicki, prof., a kroz program nas je vodila učenica 3. razreda gimnazije Antonija Petrović.

Pjesmu Gaudeamus igitur otpjevao je zbor djevojaka 3. razreda gimnazije uz pratnju na klavijaturama Dinka Ringela, učenika 3. razreda gimnazije. Učenike je uvježbala Vanja Stamenić, prof.

Učenice 3. razreda gimnazije Hana Kanjski i Gabrijela Novak krasnoslovile su pjesme dviju naših ovogodišnjih maturantica Rahele Rek i Mihaele Kramarić. Hana Kanjski krasnoslovila je pjesmu Mihaele Kramarić - Konopi tuge i radosti, a Gabrijela Novak pjesmu Rahele Rek - Ljepota.

Glazbenu točku izveo je Petar Krajačić, učenik 3. razreda gimnazije, a priredbu je uveličala i dramska družina naše škole predstavom Novi mobitel pod vodstvom nastavnika Ivana Novaka, dipl. ing.

Naš ravnatelj Jozo Matošević pozdravio je sve nazočne, pohvalio rad učenika i nastavnika u školskoj godini 2014./15. te zahvalio Gradu na odličnoj suradnji i nesebičnoj potpori našoj školi. Nadahnutim obraćanjem učenicima završnih razreda podsjetio je na njihov nezaboravan doprinos ugledu škole. Sa znanjem i vještinama stečenim u našoj školi, potvrđenih zasluženim svjedodžbama, poželio je maturantima sretan put u svijet odraslih.

Gradonačelnik Zlatko Mađeruh također je pozdravio sve nazočne te zajedno s ravnateljem podijelio nagrade i priznanja.

Učenicima su dodijeljena ukupno 177 priznanja, 9 pohvalnica i nagrada za uzorno vladanje i odličan uspjeh iz svih predmeta na kraju nastavne godine, 12 nagrada za prvo, drugo ili treće mjesto na županijskim i međužupanijskim natjecanjima, 62 pohvalnice za odličan uspjeh na kraju nastavne godine i 67 priznanja Učeničke zadruge Kockavica za doprinos radu Učeničke zadruge.

Najveći uspjeh na državnoj razini potvrdila je 5.mjestom Gabrijela Novak iz likovne umjetnosti a na međunarodnoj razini pet učenika svrstalo se među 10% najuspješnijih matematičara u Repulici Hrvatskoj u kvizu Klokan bez granica.

Najveće školsko priznanje – plaketu s likom Bartola Kašića zaslužio je Zvonko Herceg, prof., predsjednik Školskog odbora, za uspješan redovit doprinos organizaciji, osobni nastup i nastup s učenicima u izvannastavnim sadržajima povodom obilježavanja školskih, državnih i međunarodnih događanja; za osvojeno drugo mjesto na županijskom natjecanju iz latinskog jezika s učenikom drugog razreda opće gimnazije; za osvojeno 3. mjesto na međugradskom natjecanju u stolnom tenisu; za doprinos širenju ugleda škole i efikasnost u radu Školskog odbora (šk. god. 2005./06., 2006./07., 2008./09., 2009./10., 2010./11., 2011./12., 2012./13., 2013./14., 2014./15.) te za opći doprinos u provedbi GPP.

Djelatnici škole nagrađeni su dodatnim danima godišnjega odmora i to: 14 djelatnika škole nagrađeno je jednim danom godišnjeg odmora, 10 djelatnika s dva dana, a 10 djelatnika s tri dana godišnjega odmora, koje će im biti uručene Rješenjem o korištenju godišnjeg odmora za 2015. godinu.

Svima čestitamo!

Sandra Tuček, prof.