Izvannastavne aktivnosti

Autor: Administrator , 22. 10. 2015.

DAN KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Kao i prošlih nekoliko godina, iz cintora župne crkve sv. Josipa te cijelim gradom jučer, 21. listopada 2015. godine, širio se miris kruha, peciva i kolača. Učenici naše škole sudjelovali su na manifestaciji Dana kruha - dana zahvalnosti za plodove zemlje održanoj u organizaciji Grada Grubišnog Polja, Turističke zajednice, Dječjeg vrtića Tratinčica, Osnovne škole I. N. Jemeršića i Srednje škole Bartola Kašića Grubišno Polje, Udruge za inkluziju i socijalne usluge te pod medijskim pokroviteljstvom Radija Grubišnoga Polja. Srednjoškolci, osnovnoškolci, vrtićanci i članovi Udruge za inkluziju postavili su bogatu trpezu u cintoru crkve. Pozdravni govor održao je gradonačelnik Zlatko Mađeruh i zahvalio se za ulaganje truda odraslih i prenošenje iskustava na mlađe generacije kako Dani kruha ne bi otišli u zaborav. Događaj su uveličale i učenice naše škole Lucija Mikac (1.c) koja je recitirala pjesmu Blago danu koji počinje mirisima kruha autorice Natali Šarić te Anamarija Fabro (3.c) pjesmom Nikole Milićevića, Kruh, koje je pripremila Sandra Tuček, voditeljica literarno-recitatorske sekcije.

Sve prisutne i izloženu hranu blagoslovio je grubišnopoljski župnik preč. Većeslav Magić. Pomolio se za sve one koji su pripremili i za one koji se brinu da bi svakodnevno imali mirisni kruh na stolu.  Nakon blagoslova svi su mogli blagovati i uživati u finim, mirisnim kolačima, kruhu i pecivu. Članovi Ugostiiteljske sekcije Učeničke zadruge Kockavica pripremili su i podijelili kuhani kukuruz šećerac i fritule. Na izložbenom prostoru Poljoprivredno-prehrambene sekcije UZ Kockavica mogli su se vidjeti brojni poljoprivredni proizvodi kao što su: kukuruz, krumpir, luk, batat, grah, rajčica, paprika, bundeve, sjemenke od bundeve, peršin, mrkva, jabuke te njihove prerađevine kao što su kompoti i ukiseljeni proizvodi. Izložbene prostore postavili su i uredili učenici iz svih Obrazovnih sektora Škole, Opće gimnazije, Elektrotehnike i računarstva, Strojarstva, brodogradnje i metalurgije, Turizma i ugostiteljstva i Poljoprivrede, prehrane i veterine. Izložbene prostore u pratnji našeg ravnatelja Joze Matoševića, obišao je i grubišnopoljski gradonačelnik Zlatko Mađeruh te ostali suorganizatori.

Zvjezdana Bojčeta i Martina Kalanjuš