13. gospodarski sajam - Sajam sira

Autor: Administrator , 22. 11. 2015.

Učenička zadruga Kockavica

PLAKETA ZA DRUGO MJESTO

za najuređeniji izložebni prostor

Dana 21. i 22. studenoga 2015. u Grubišnom Polju, na školskom igralištu i u školskoj športskoj dvorani, održan je 13. Gospodarski sajam - sajam sira. Sajam su posjetili Marijana Petir i Davor Ivo Stier, zastupnici u Europskom parlamentu, Damir Bajs bjelovarsko-bilogorski župan sa suradnicima, Jasna Vaniček Fila, direktorica Turističke zajednice Bjelovarsko-bilogorske županije i Zlatko Mađeruh, grubišnopoljski gradonačelnik.

Između stotinjak izlagača predstavila se i naša Učenička zadruga Kockavica. Uvažene goste na izložbenom prostoru Zadruge pozdravili su Predsjednik Zadruge, ravnatelj Jozo Matošević, voditelj Ivan Čegec te nastavnici i učenici članovi UZ Kockavica koji su ih upoznali s radom Zadruge.

Ugostiteljska sekcija, prvi dan Sajma pripremila je i poslužila Bilogorski čobanac od divljači za 600 osoba, goste Grada Grubišnog Polja. Drugog dana Sajma poslužili su grah s kobasicom za 320 osoba, goste TZ Grubišno Polje, pod vodstvom nastavnika Ivana Šoša, Ivana Krajačića. Martine Mesić i Anite Vodvarka. Osim pripreme i posluživanja obroka, Ugostiteljska sekcija na izložbenom prostoru Zadruge postavila je svečani postav stola.

Učenici članovi Likovne sekcije, pod vodstvom nastavnice Ivone Pavković, predstavili su se i uložili velik trud u osmišljavanje i uređenje vizualnog identiteta izložbenog prostora te su za ovu prigodu izložbeni prostor uredili motivima jeseni, bundevama ukrašenim decoupage tehnikom, obojenim češerima, vinovom lozom, a za potrebe Poljoprivredno-prehrambene sekcije ukrasili su staklene posudice motivom proizvoda koji se nalazi u staklenki.

Poljoprivredno-prehrambena sekcija predstavila se izlaganjem svojih proizvoda pod vodstvom nastavnika Zlatka Pavičića i Ružice Bobičić. Poljoprivredni dio ove sekcije izložio je tikve golice, grah, jabuke, mušmule, krumpir, batat, crveni luk, zelenu salatu i sjemenke bundeve. Prehrambeni dio sekcije predstavio se s prerađenim prehrambenim proizvodima, kiselom paprikom, kiselom zelenom rajčicom, pekmezom od tikvica golica, kompotom od krušaka, jabuka te kašastim sokovima od krušaka i jabuka.

Učenici strojarske sekcije, pod vodstvom nastavnika Ivana Novaka, prezentirali su programe automehatroničar i instalater kućnih instalacija izloženom maketom robota i automobila od PPR cijevi, maketom solarnog sustava, a prodavali su i svoje proizvode, pantove za vrata i grivne za kosu.

Učenici informatičke sekcije s voditeljem Ivanom Pašalićem surađivali su s ostalim sekcijama na način da su izradili katalog, cjenik, natpise za učionice te uredili Powerpoint prezentaciju učeničke zadruge.

Za fotografiranje, intervjuiranje i praćenje aktivnosti UZ, ali i cjelokupnog sajma bile su zadužene učenice, članice Novinarske sekcije.

Kroz razgovor s posjetiteljima našeg izložbenog prostora Zadrugarima, ali i samim Zadrugarima koji su uložili mnogo truda u uređenje, saznali smo da je naš izložbeni prostor među najljepše uređenima. Potvrda toga stigla je drugi dan sajma kada je Učenička zadruga „Kockavica“ službeno osvojila Plaketu za osvojeno drugo mjesto za najljepše uređen izložbeni prostor.

Plaketa je u svečanom dijelu programa uručena zadrugarki Andreji Barišić, predstavnici učenika – zadrugara u Zadružnom odboru.

Zahvaljujemo svim članovima UZ Kockavica koji su na bilo koji način sudjelovali u pripremi i nastupima te na uloženom trudu i vremenu.

Grubišno Polje, 23. studenoga 2015.                       Ivan Čegec, prof.