Autor: Administrator , 15. 12. 2015.

Modernizacija školskih kurikuluma poljoprivrednih zanimanja u skladu s Hrvatskim kvalifikacijskim okvirom - „Eko bilje“

Edukacija nastavnika i partnera naše škole           po programu partnerskog projekta

Nemojte uzeti preveliki zalogaj

U utorak, 15. prosinca 2015. Godine, u našoj školi je provedena edukacija u sklopu projekta Modernizacija školskih kurikuluma poljoprivrednih zanimanja u skladu s HKO „Eko bilje“. Nositelj projekta je SŠ Stjepana Sulimanca iz Pitomače, a partneri su SŠ Stjepan Ivšić iz Orahovice i SŠ Bartola Kašića iz Grubišnog Polja, Općina Pitomača i Spider grupa d.o.o iz Pitomače.

Tema edukacije bila je Uvod u definiranje projekta procesa upravljanja projektima, a održala ga je Elizabeta Sarjanović, dipl. ing. iz Zagreba.

Prigodnim obraćanjem pozdravili su nas ravnatelj SŠ Bartola Kašića Grubišno Polje Jozo Matošević, ravnatelj SŠ Stjepana Sulimanca iz Pitomače Josip Ivoš te gradonačelnik Grubišnog Polja u svojstvu i potpisnika Sporazuma o suradnji s našom školom, Zlatko Mađeruh. U svojim obraćanjima isticali su međusobno uvažavanje s nesebičnim doprinosima svih partnera uspješnoj realizaciji prethodnih i tekućih projekata. Uvodno obraćanje nositelja zajedničkog projekta Josipa Ivoša popraćeno je i uručivanjem ravnatelju naše škole dva stropna Sony LCD projektora sa zaslonima za projekciju i pripadajućim naljepnicama Ulaganje u budućnost - Europska unija. Uručeni LCD projektori s pripadajućom opremom planirani su proračunom Projekta za potrebe naše škole a sve za doprinos u osmišljavanju i realizaciji Projekta.

Na edukaciji su se isticale karakteristike Projekta, njegovo provođenje, organizacija i prijava. Održane su i četiri prikladne radionice bazirane na zamišljenom projektu koji je trebalo razraditi, kako bi se projekt mogao prijaviti na natječaj za financiranje iz EU fondova. Osnovna poruka edukacije bila je: Nemojte uzeti preveliki zalogaj!

Edukaciji je nazočilo petnaestak nastavnika naše Škole i predstavnici jedanaest gospodarskih subjekata iz realnog sektora s kojima je sklopljen Sporazum o partnerstvu - EU potpore, Program ruralnog razvoja među kojima su:

- Grad Grubišno Polje;

- OPG Jurina, Veliki Zdenci;

- Rizman d.o.o., Mali Zdenci;

- OPG Kobra, Grubišno Polje;

- Pavičić d.o.o., Grubišno Polje;

- Udruga osoba s invaliditetom, Grubišno Polje;

- OPG Pavičić Zdenko, Grubišno Polje;

- Vrtlarstvo Pavičić, Zadruga za proizvodnju, trgovinu i usluge, Grubišno Polje;

- OPG Starčević, Grubišno Polje;

- Udruga Mladi Grubiša,grubišno Polje;

Potpisnici ovog sporazuma će nastaviti aktivno surađivati na implementaciji aktivnosti, koje doprinose integraciji obrazovanja na principima dijaloga i suradnje, s naglaskom na poduzetništvo, zaštitu okoliša i održivi razvoj u svim zanimanjima, te na ekološku proizvodnju ljekovitog bilja u poljoprivrednim zanimanjima

Bilo je zanimljivo i korisno te se mnogo toga moglo naučiti o projektima i načinu prijave.

Grubišno Polje, 15. prosinca 2015.                          Ena Javor, mag. bibl.

Priloženi dokumenti:
Nemojte_uzeti_preveliki_zalogaj.docx (99.84 KB)