Dan škole 2016.

Autor: Administrator , 6. 3. 2016.

ŠIRENJA VIDIKA NA IZVORIMA NOVIH SPOZNAJA 2016.

Dana 2. ožujka 1992. godine Povjerenik Vlade RH za Grubišno Polje preimenovao je tadašnji Centar za usmjereno obrazovanje u Srednju školu Bartola Kašića. Taj datum odabran je za obilježavanje Dana škole, a svake ga godine obilježavamo prvog petka nakon 2. ožujka.

I ove godine učenici i nastavnici naše škole zajedno s gostima  obilježili su 24. obljetnicu naslovljavanja škole imenom hrvatskoga jezikoslovca i isusovca Bartola Kašića i to, kao i do sada, radno i slavljenički.

Radnici škole su s pažnjom dočekali goste a ravnatelj Jozo Matošević ih je u ime učenika i radnika pozdravio i prigodno im se obratio.

Prema projektu “Širenje vidika na izvorima novih spoznaja” u školi je, po izboru učenika, u tri nastavna sata održano četrnaest predavanja s temama koje su učenici sami odabrali.

Odabrane teme su:

1.          Domovinski rat

Dr. sci. Ante Nazor, ravnatelj Hrvatski memorijalno dokumentacijski centar Domovinskog rata;
Dr.sci. Julijana  Hrvatski memorijalno dokumentacijski centar Domovinskog rata;

Dr.sci. Natko Martinić Jerčić, Hrvatski memorijalno dokumentacijski centar Domovinskog rata;
Dr.sci. Ivan Radoš, Hrvatski memorijalno dokumentacijski centar Domovinskog rata;

2.       Spolnost i reproduktivno zdravlje

- Prim. Dr. Tvrtko KOVAČEVIĆ, dr. med., spec. ginekologije i opstetricije                                                               iz Opće bolnice Virovitica;

3.       Spolnost i odgovorno ponašanje

- Mr. sc. Mira SERETIN ŠLAJS, biologija, Zavod za javno zdravstvo BBŽ;

4.       Šport i zdravlje

- Vladimir HALAUK, dr. med. - spec. epidemiolog, Zavod za javno zdravstvo BBŽ;

5.           Stres, emocije i agresivnost među mladima

- Iva MANESTAR, dr. med.-spec. psihijatar, Zavod za javno zdravstvo BBŽ;

- Renata HUNJADI BRZOVIĆ, prof. psihologije, Zavod za javno zdravstvo BBŽ;

6.            Arheologija u službi stare povijesti - 1.C razred;

Srednjovjekovna arheologija zavičaja - 2.C razred;

Biti arheolog - 4.C razred;

Ozren DOMITER, magistar arheologije i muzeologije i upravljanja baštinom,

Arheološki muzej Zagreb;

7.       Trgovina ljudskim organima

- Davor Deskar, mag. filozofije i kroatologije, Aktivist SOS telefona Virovitica;

- Snežana Paripović dipl.oecc., Aktivistica SOS telefona Virovitica;

8.       Manje oružja – manje tragedija

- Barbara VUKALOVIĆ,      psihologinja, službenica za prevenciju sa suradnicima,                                          Policijska uprava Bjelovarsko-bilogorska;

9.       Kako se uključiti na tržište rada?

- Zrinka TURALIJA, mag. psihologije- stručna savjetnica za profesionalno savjetovanje

i rehabilitaciju u Hrvatskom zavodu za zapošljavanje, PU Bjelovar;

10.     Kamo nakon srednje škole?

- Goran Grgić, predsjednik Obrtnička komora Bjelovarsko-bilogorske županije;

Darko Kovačević, kućne instalacije;

Vlado Valuh, automehatronika;

Željko Buđina, strojarstvo;

Miroslav Tichy, automehatronika;

11.     Masoni i iluminati

- Monika VOJVODIĆ ANDRIČEVIĆ, prof. mentor,                                                     Srednja škola Bartola Kašića Grubišno Polje;

12.     Vježbanje i tolerancija

-  Marina JURUŠIĆ, prof. psihologije;

- Tatjana GRĐAN,  Bjelovarska udruga za edukaciju i motivaciju BUDEM

13.     Svemirski pioniri

- Vladimir IVIĆ, prof., Srednja škola Bartola Kašića Grubišno Polje;

14.     Putevima Hrvatske nogometne reprezentacije

- Dario MALOGORSKI, prof. Komercijalna i trgovačka škola Bjelovar;

Obilježavanje Dana škole nastavljeno je u Centru za kulturu i informiranje „Dr. Franjo Tuđman“ gdje su se nazočnima obratili:

Predsjednica Školskog odbora Monika Vojvodić Andričević;

Gradonačelnik Zlatko Mađeruh;

Izaslanica Župana BBŽ Damira Bajsa Žana Vukoja;

Program je nastavljen nastupom školske učenika gosta naše škole polaznika Glazbene škole Brune Bjelinskog Daruvar, Školske pjevačke družine, čitanja i recitacija pobjedničkih uradaka učenika naše škole na Međugradskoj smotri Lidrano ´16. i nastupom školske Dramske družine s kazališnom predstavom „Život ispod kupole“.

Nakon nastupa navedenih skupina voditelj školskog športskog društva Sokol je podijelio priznanja učenicima i nastavnicima za ostvarene izvanredne rezultate na školskim natjecanjima.

U Vatrogasnom domu nastavljen je program Skupom zaposlenika s gostima i pozvanim predavačima. Skup je vodio ravnatelj Jozo Matošević evaluacijom Dana škole, dodjelom potvrda i zahvalnica predavačima za održana predavanja. Članovi Nastavničkog vijeća i predavači analizirali su rezultate ankete provedene među učenicima nakon odslušanih predavanja. Rezultati ankete pokazali su zadovoljstvo učenika organizacijom Dana škole i predavačima. Zaključak učenika je da će teme koje su slušali imati više utjecaja na njihov profesionalni izbor i veću angažiranost na nastavi.

Sudionici Širenja vidika na izvorima novih spoznaja su biranim riječima izrazili opće zadovoljstvo organizacijom i osobnim doprinosom Danu škole.