Profesionalno usmjeravanja učenika osmih razreda

Autor: Administrator , 16. 3. 2016.

TERENSKA NASTAVA

Učenika osmih razreda iz OŠ Mate Lovraka Veliki Grđevac

Dana 16. ožujka 2016. Srednja škola Bartola Kašića Grubišno Polje ugostila je učenike osmih razreda Osnovne škole Mate Lovraka iz Velikog Grđevca. Učenike su dočekali domaćini, ravnatelj Jozo Matošević, predsjednica Školskog odbora Monika Vojvodić Andričević, pedagog Ivan Čegec i nastavnici Ivan Novak i Vladimir Ivić.

Nakon pozdravne riječi, ravnatelj je učenike upoznao s programima koje nudimo učenicima za upis u školsku godinu 2016./17. te istaknuo brojne uspjehe naših učenika prethodnih godina koji su dokaz da se u našoj Školi kvalitetno radi i pristupa učenicima. Nakon ravnatelja, pedagog je kroz kratku prezentaciju učenicima objasnio organizaciju i posebnosti odgoja i obrazovanja u našoj Školi, upoznao ih s izvannastavnim i izvanškolskim aktivnostima s posebnim naglaskom na rad Učeničke zadruge „Kockavica.“ Nastavnica povijesti Monika Vojvodić Andričević, upoznala je učenike s nastavnim planom i programom Opće gimnazije, nakon čega ih je nastavnik Ivan Novak poveo u obilazak specijaliziranih radionica i laboratorija gdje su ih dočekali nastavnici Branimir Đermanović, Robert Kanjka, Zoran Jančar te im zajedno s učenicima strukovnih programa predstavili programe Tehničar za računalstvo, Poljoprivredni gospodarstvenik, Automehatroničar i Instalater kućnih instalacija.

Nakon obilaska prostora Srednje škole Bartola Kašića Grubišno Polje, učenici i nastavnici uputili su se u školski praktikum u Vatrogasnom domu gdje su ih učenici ugostiteljskih programa i nastavnici praktične nastave Ivan Šoš, Ivan Krajačić i Anita Vodvarka upoznali s programima konobar i kuhar.

Terenska nastava učenika osmih razreda nastavljena je posjetom spomen sobi Udruge dragovoljaca Domovinskog rata „Bilogora '91.“, Vile „Moj mir“ i tvornice kontejnera Prima Tehničar.

Nakon završenog obilaska učenici i nastavnici izrazili su svoje zadovoljstvo organizacijom terenske nastave i zahvalili se domaćinima.

Novinarska sekcija UZ Kockavica:

Leona Ringel, 1.C razred