Izložbe, sajmovi, manifestacije

Autor: Administrator , 21. 3. 2016.

ZADRUGARI „KOCKAVICE“

NA USKRSNOM SAJMU U GRUBIŠNOM POLJU

Dana 21. ožujka 2016. godine, na Trgu bana Josipa Jelačića u Grubišnom Polju održan je Uskrsni sajam u organizaciji Turističke zajednice Grada Grubišnoga Polja, a pod pokroviteljstvom Grada Grubišnoga Polja.

Na sajmu se predstavila i Učenička zadruga „Kockavica“ koju su na izložbenom prostoru predstavljali učenici zadrugari Ugostiteljske sekcije, Lea Dujo, Domagoj Martinović, Zvjezdana Bojčeta, Danijela Banfić, Nikolina Delić te učenici zadrugari Poljoprivredno-prehrambene sekcije Miro Mađeruh, Patrik Kubiznjak i Andrija Mikšec. Izložbeni prostor posjetili su Zlatko Mađeruh, gradonačelnik Grada Grubišnoga Polja sa suradnicima i Jozo Matošević, predsjednik Učeničke zadruge „Kockavica“ i ravnatelj Srednje škole Bartola Kašića Grubišno Polje.

Učenici članovi Likovne sekcije izradili su uskrsne čestitke, prigodna uskršnja jaja i motive dok su članovi Ugostiteljske sekcije postavili svečani postav stola kao prezentaciju ugostiteljskih programa. Učenici članovi Poljoprivredno-prehrambene sekcije izložili su svoje proizvode presadnice salate kristalke, cvijeća i začinskog bilja, matičnjak, lavandu, mentu i kopar, a prodavali su i mladi luk. Strojarska sekcija predstavila je svoje vještine kroz izrađene svijećnjake, a informatičarska sekcija izradila je deklaracije i natpise proizvoda. Cijelu manifestaciju popratila je učenica Leona Ringel članica Novinarske sekcije.

Grubišno Polje, 21. ožujka 2016.                                 Ivan Čegec, prof.